"Ugye, hogy a világ legjobb helye!? Jó ízlésed van, hogy idejöttél, Richard" – ezekkel a szavakkal és több fotóval köszöntette Szijjártó Péter Richard Questet, a CNN munkatársát, aki készített már egy-két emlékezetes interjút a magyar külügyminiszterrel – örvendezik a fideszes Mandiner.
Olvasóink egy részének bizonyára ismerős a név, de akiknek mégsem, röviden néhány jellemzője:
Neki örvendezik, őt ölelgeti a "keresztény-nemzeti kormány külügyi fenegyereke" Budapesten.
Részlet egy korábbi cikkből:
Kétség sem fér hozzá: Kaland Ricsi otthon érzi magát igen mélyre süllyedt fővárosunkban, Peti gyerek talán még az éjszakai kiruccanásra is vele tartott, hogy megcsodálhassa azt a nagyszerű ízlését, elvégre ő hívta ide vacsorázni… Aki meglátja őket egy parkban összekötözve, küldjön nekünk egy fotót róluk!
Frissítés: megvolt az interjú is, az ugandai fartúrók ügye nagyon fontos
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerda este interjút adott Richard Questnek, a CNN Quest Means Business budapesti különkiadásában.
Az újságíró a belpolitikai kérdésekkel kapcsolatban felvetette, hogy a parlament elfogadta az igazságügyi reformokat az Európai Unió nagy nyomására, ám az Európai Bizottság szerint ez nem elég. Szijjártó Péter többször a műsorvezető szavába vágva közölte, hogy „semmi sem elég”.
Az interjú közben a CNN bejátszott egy összevágott felvételt, amelyben elhangzott, hogy az EU-s nemzetek családjában a problémás gyerek Magyarország, és Brüsszellel a viszony Orbán Viktor miniszterelnök megválasztása után kezdett elmérgesedni 2010-ben. „Az első néhány évben jobboldali kormánya több tucat olyan törvényt fogadott el, amelyek radikálisan megváltoztatták az ország alkotmányos berendezkedését. Nemrégiben pedig az LMBT-közösséget vették célba, gyakorlatilag megtiltva az örökbefogadást az azonos nemű párok számára. A brüsszeli vezetők megdöbbenéssel figyelték az eseményeket. A magyar törvényjavaslat szégyen. Szembemegy minden értékkel, az Európai Unió alapvető értékeivel” – hangzott el a műsor közben.
– Nos, a külügyminiszter úr még mindig itt van velem. Nos, rendben, Magyarország egy demokrácia, egy pillanatig sem várom, hogy Ön majd azt mondja, hogy: »Igaza van, Richard, antidemokratikusak vagyunk, megváltoztattuk a dolgokat.« Egy pillanatig sem hiszem, hogy ezt fogja mondani – mondta a műsorvezető.
Quest szóba hozta a The Economist cikkét is, ami arról szól, hogy Orbán Viktor hogyan üresítette ki a magyar demokráciát, valamint közölte, hogy mások szerint is Magyarország csak részben szabad ország.
A külügyminiszter elmondta, hogy folyamatosan sértegetik Magyarországot, ugyanakkor megérti a problémájukat.
– Ők sértegetnek minket. Folyamatosan sértegetnek minket, Richard, meg kell mondanom. Mert látom… Megértem a problémájukat. A problémájuk szerintem az, hogy itt van egy kormány, amely egyértelműen mainstream-ellenes. Ez egy jobboldali kormány, ez egy kereszténydemokrata kormány, ez egy nagyon hazafias kormány, ez a kormány szembemegy a nemzetközi liberális fősodorral sok fontos kérdésben, és mindeközben ez a kormány sikeres. Mert egy dolgot ne felejtsünk el, választást nyerni nagyon bonyolult dolog, de választást nyerni négyszer egymás után, nagy fölénnyel, na az nagyon nehéz – fogalmazott Szijjártó Péter.
A műsorvezető kifejtette, hogy az EBESZ azt mondja: ebben az országban nem biztosítanak egyenlő feltételeket, a média jelentős mértékben elfogult a kormánypárt irányába, hűtlenül kezelik az állami erőforrásokat, hiányzik az átláthatóság, és mindez elfogultsággal és kiegyensúlyozatlansággal jár. A külügyminiszter szerint ez egyértelműen egy politikailag elfogult nyilatkozat, mert valahányszor egy jobboldali párt választást nyer, ilyen jelentéseket lehet olvasni.
A korrupciós vádakkal kapcsolatban Szijjártó Péter elmondta, hogy ha rendszerszintű korrupció lenne az országban, akkor nem lenne növekedés, nem jönnének a befektetők az országba, és nem hoznák ide a pénzüket. Úgy véli, ez egyértelmű vádaskodás.
Ezt követően Richard Quest rákérdezett, hogy Magyarország kész-e elítélni az új ugandai "meleg"ellenes törvényt, amely a legdrákóibb büntetéseket tartalmazza, beleértve a halálbüntetést is bizonyos körülmények között. A külügyminiszter közölte, hogy határozottan elítéli.
Az interjú végén a külügyminiszter újra közölte Richard Questtel, hogy jó ízlése van, hogy Magyarországra látogatott. Az újságíró is nagyon örült a meghívásnak, és annak is, hogy Szijjártóval beszélgethetett, valamint megjegyezte, hogy a gulyás is nagyszerű volt, írja az Index.
Korábban írtuk:
– Egy igazi perverz zsidó buzi Szijjártó leendő vacsorapartnere
– A CNN homokos riportere vacsorázni hívta Szijjártót – a "férjét" is magával viszi
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »