Megjelent az Új Ember 2023. április 9–16-i húsvéti ünnepi lapszáma

Az Új Ember idei tizenötödik–tizenhatodik számát ajánljuk olvasóink figyelmébe.

Húsvéti dupla számuk vezércikkében Felföldi László pécsi megyéspüspök többek között arról ír, hogy „amikor azt gondoljuk magunkról, nem vagyunk képesek valamire, vagy éppenséggel lehetetlennek tartunk valamit, saját magunkat pedig menthetetlennek véljük, olyankor hihetetlenül nagy kövekkel zárjuk el magunkat az élet, a szeretet útjától. Valójában sokszor képtelenek vagyunk az elhengerített kő mögé nézni. A sír előtt a követ a tanítványok elhengerítve találták – ez az a hit, amely Isten erejével a mi életünkben is képes megteremteni az új utat, az új örömöt”. Keresztény felelősségünkről szólva a főpásztor felhívja a figyelmünket arra, hogy

A jeruzsálemi ferences Studium Theologicum tanára, Várnai Jakab OFM interjúnkban szentföldi életéről beszél, és arról, hogyan hatnak látásmódjának alakulására Jézus kereszthalálának és feltámadásának helyszínei.

Húsvéti számunkban az ünnephez kapcsolódó teológiai-bölcseleti írásokat olvashatnak Válóczy Józseftől és Görföl Tibortól, Kocsis Imrétől és Beran Ferenctől.

Fodor János, a balatonfüredi Krisztus Király-templom plébánosa Jálics Ferenc jezsuita szerzetesről, lelkigyakorlatos utakról elmélkedik a vele készült interjúnkban.

Az irgalmasság erényéről Tóth Bence és Szinyei Merse Kata vallanak interjúnkban. Bence és Kata tizenhat éve házasok, négy gyermekük van, több mint tíz éve kísérnek jegyeseket a Családok Jézusban Közösségben.

Keresztes Szent Jánostól Teréz anyáig számos szent szembesült a lelki sötétséggel. Lisieux-i Szent Teréz nehéz útjáról beszélgettünk Csaba Veronika Mária nővérrel, a Nyolc Boldogság Közösség tagjával.

Hírdetés

Riportot olvashatnak a százesztendős budai ciszterci Szent Imre-plébániáról, valamint a letelepedésük és iskolaalapításuk centenáriumát ünneplő gödöllői premontreiekről.

Húsvéti lapunkban az Egyháznak az afrikai Malawiban és a háború sújtotta Ukrajnában végzett szolgálatáról is írunk.

Húsvét vigilíáján a szertartás fontos része a katekumenek megkeresztelkedése. Újpesten, az Egek Királynéja Főplébánián bekapcsolódtunk a felkészülésbe, riportunkból belső nézetben mutatjuk be azt utat, mely képes megújítani egy ember életét.  

A Mértékadó kulturális mellékletben többek között arról olvashatnak, hogy a Tihanyi Bencés Apátság Galériájában április 16-án 15 órától tekinthetik meg az érdeklődők Maria de Faykod lourdes-i keresztúti stációinak fotókiállítását. A Dél-Franciaországban élő szobrászművész saját fényképeit bemutató tárlatot Mihályi Norbert Jeromos perjel nyitja meg, Tulassay Zsolt akadémikus méltatja az alkotót, majd Maria de Faykod afféle képmeditációs lelkigyakorlatot tartva avatja be „lényeglátásába” a jelenlévőket.

A Modemart Modern és Kortárs Művészeti Központ az elmúlt hónapban Földközelben címmel rendezett nagyszabású tárlatot olyan ismert magyar festők műveiből, akik az Alföld vonzáskörzetében éltek és alkottak hosszabb-rövidebb ideig. Nem az úgynevezett fő műveket állították ki, hanem olyan alkotásokat, amelyek elsősorban a magángyűjteményeket gazdagítják. A képek az Antal–Lusztig-gyűjteményből valók.

Százéves a Nemzeti Filharmonikus Zenekar. A Hangsorok rovatban Pallós Tamás ír a jelenleg is „életképes, virágzó, évszázados múltra és hatalmas művészegyéniségekre” visszatekintő együttesről.

A Mértékadó ünnepi számában több jegyzetet is olvashatunk Halmai Tamástól.

Minden kedves olvasónknak áldott, boldog húsvétot kívánunk!

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »