Alulmaradt a Sepsi OSK a listavezető vendégeként (Labdarúgás, SuperLiga)

Megszakadt a sepsiszentgyörgyi csapat öt mérkőzés óta tartó veretlensége, ugyanis Cristiano Bergodi együttese kedden 2–0 arányú vereséget szenvedett az éllovas FC Farul Constanța otthonában a SuperLiga 28. fordulójában. A táblázatban hatodik Sepsi OSK előnye négy pontra csökkent a hetedik FC U Craiova előtt, amely gól nélküli döntetlent játszott idegenben.

A keddi mérkőzésen Jonathan Rodríguez, Radoszlav Dimitrov és Varga Roland sérülés, míg Tamás Márk és Alexandru Tudorie eltiltás miatt nem játszhatott, emellett Cristiano Bergodi vezetőedző a kezdő tizenegyet meglepetésre Cosmin Matei, Adnan Aganovic és Pavol Šafranko nélkül küldte pályára. A mérkőzést megelőző éjjel a hazai ultrák tűzijátékkal zavarták a szállodában tartózkodó székelyföldi klub játékosait, majd az akciót a közösségi oldalukon is megosztották, „Szép álmokat, kedves magyarok!” üzenettel.

Az első félidőben a háromszéki együttes elképzelés nélküli támadójátéka nem jelentett veszélyt a tengerparti csapatra. Gheorghe Hagi legénysége többet birtokolta a labdát, nyomás alá helyezte a vendégek védelmét. A 22. percben góllá érett a Farul mezőnyfölénye, Mihai Popescu beadása után a felszabadítani próbáló Denis Ciobotariu fejjel tovább csúsztatott, a labda így Tudor Băluță elé került, aki kapásból a hálóba továbbított (1–0). Az esetet a videóbíró is hosszasan elemezte leshelyzet miatt, végül megadták a találatot. A folytatásban Răzvan Began többször is bravúrral hárított, azonban az első félidő ráadásában már tehetetlen volt, amikor Adrian Mazilu 17 méterről a jobb alsóba bombázott (2–0).

A szünetben Cristiano Bergodi cserékkel igyekezett felrázni az addig visszafogottan játszó csapatát, amely ennek köszönhetően egy időre átvette a kezdeményezést ellenfelétől. A háromszéki alakulat rögtön kidolgozott két lehetőséget, viszont Mario Rondón fölé csúsztatott, majd Šafranko lövésénél Andrei Artean szögletre mentett. Az 59. percben növelte előnyét a Farul, ám David Kiki szépségdíjas találatát les miatt érvénytelenítették. A hátralévő időben Began védte Andrei Borza fejesét, majd Denis Alibec előbb távolról kapu mellé gurított, aztán a csatár egy labdaszerzés után is próbálkozott, ám Branislav Niňaj a gólvonal közeléből tisztázott.

SuperLiga, alapszakasz, 28. forduló: FC Farul Constanța–Sepsi OSK 2–0 (2–0).

Ovidiu, Gheorghe Hagi Akadémia. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac). Farul: Aioani – Kiki (Sîrbu, 68.), Popescu, Larie, Boli (Nedelcu, 46.) – Grameni, Băluță, Artean – Mazilu (Borza, 51.), Munteanu (Morar, 68.), Alibec (Santos, 78.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi. Sepsi OSK: Began – Bălașa, Ciobotaru, Niňaj, Ispas (Dumitrescu, 75.) – Papa (Šafranko, 46.; Francisco Júnior), Păun – Gheorghe (Aganović, 46.), Achahbar (Matei, 46.), Ștefănescu – Rondón. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Băluță (22.), Mazilu (45+3.). Sárga lap: Artean (75.), Santos (88.).

További eredmények: FC Hermannstadt–Kolozsvári Universitatea 0–1 (gólszerző: Filip 11.), Chindia Târgoviște–FC U Craiova 0–0.