A tavasz megújító lendülete tükröződik a Katedra folyóirat ma megjelent márciusi számában, amelyben az oktatási-nevelési kérdések iránt érdeklődők ezúttal elsősorban az élménypedagógia témaköréből szemezgethetnek.
A tematikus blokkot Mészáros Tímea és Vass Vilmos „Az élménypedagógia jelentősége és lehetőségei az oktatásban” című tanulmánya nyitja, melyben az élmény közösségformáló hatásáról olvashatunk.
Szabari Erika Szepesi Zsuzsa Mesés természet, ökomesék kicsiknek és nagyoknak című, napjainkban nagyon is aktuális témát feldolgozó mesegyűjteményének élményalapú feldolgozását ajánlja az olvasók figyelmébe.
Az élményközpontú irodalompedagógia módszertanához kapcsolódik Vinczellér Katalin „Ismerkedj meg az árnylényeddel, ismerd meg társaidét is!” című írása, amely Kiss Judit Ágnes Zsálya és a mélyvölgyi utazás című, félelmet, traumát és betegséget tematizáló meseregényét dolgozza fel.
A központi témán kívül sokféle oktatási-módszertani területet érint a márciusi Katedra: pedagógusnap alkalmából Benyovszky Mánya Ágnes köszönti a kollégákat, életútinterjút olvashatunk két közismert szlovákiai magyar egykori igazgató úrral, Csicsay Alajossal, valamint a nemrég elhunyt Majer Péterrel.
Borbély Diana az óvodai vizuális nevelés módszertani kérdéseivel, Gergely Viktória Szlovákia kulturális dimenzióival, Csicsay Alajos a mai értelemben vett emberré válás biológiai kérdéseivel, Éliáš Dominika és Malá Viktória az irodalomközvetítés, Dobay Beáta és Bognár Attila pedig a járásgyakorlatok sokszínű fejlesztési lehetőségeivel foglalkozik.
A Katedra folyóirat aktuális lapszáma ITT érhető el.
(Katedra/Felvidék.ma)
Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »