A Magyar Víziközmű Szövetség PR-menedzsere igen egyértelműen fogalmaz azzal kapcsolatban, hogyan előzhető meg, hogy elfolyassunk több százezer forintot.
Már most, a mínuszok beállta előtt érdemes téliesíteni a vízmérőket, a vízvezetékeket és a szerelvényeket – hívja fel a figyelmet a Magyar Víziközmű Szövetség.
A hazai ivóvíz- és csatornaszolgáltatást végző szervezetek szakmai képviselője szerint az előrelátással akár tízezres, százezres károk is elkerülhetők, a szolgáltatási pont után keletkező vízelfolyás ugyanis a felhasználó számláját terheli – hívta fel a figyelmet az InfoRádióban Kreitner Krisztina, a szövetség PR- és marketingmenedzsere.
„Arra kell figyelni különösen, hogy mielőtt beköszönt a nagy hideg, készítsük fel a vízmérőt és a vezetékeket is a télre, hasonlóan például a szervezetünkhöz. A szerelvényekre is gondolni kell. Már a közvetlenül 0 fok alatti hőmérsékletek esetén is érdemes készen állni” – mondta.
A teendők:
- a vízhálózatok és a vízmérők víztelenítése
- a vízakna szigetelése
- a vízmérő és a szerelvények szigetelése
- a vízakna tetejének lezárása (hungarocell, takarók, avar)
De a télen is lakott ingatlanoknál is van mire készülni.
„Bár óriási probléma nem lehet ott, ahol mozog a víz, de vannak olyan vezetékszakaszok, amelyek kevésbé védett helyeken vannak. Ugyanígy a vízmérők, az aknák is téliesítésre várnak ilyenkor” – húzta alá Kreitner Krisztina.
A vízművesek úgy tartják, hogy a telken is érdemes havonta egyszer ránézni a vízmérőre.
„A probléma onnan látszódhat, hogy szilánkosra tört a vízmérő üvege, eldeformálódott a számlálószerkezet, forog a csillagkerék, de nincs vízfelhasználás. Ilyenkor biztos, hogy baj van.”
Ha pedig baj van, lehet „csak” tízezres a kár, de történhet akár olyan nagy baj is, amelynek elhárítására százezreket is rá kell költeni.
„A nagyon nagy költséget az elfolyt víz mennyisége jelentheti” – mutatott rá, hozzátéve, mindenki bátran hívja a felhasználási helyhez kapcsolódó telefonszámot, ha bármi gyanúsat észlel.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »