Legót az oktatásba! – Módszertani képzés Nyíregyházán

Legót az oktatásba! – Módszertani képzés Nyíregyházán

A Nyíregyházi Egyházmegye három köznevelési intézményéből összesen húsz pedagógus vesz részt a Nyíregyházi Egyetem LEGO® Education Innovation Studio módszertani képzésén, ami után remélhetőleg már a 2022/23-as tanévben az oktató-nevelő munka részévé válik ez az innováció a kisvárdai Szent György, a mátészalkai Móricz Zsigmond és nyíregyházi Szent Miklós általános iskolákban.

A képzésről Papp Valériával, az egyházmegye oktatási irodájának munkatársával; Szabó Tamással, az egyházmegye oktatási referensével és Szabó József Mihály szakmai vezetővel beszélgetett P. Tóth Nóra, a Nyíregyházi Egyházmegye sajtómunkatársa.

„Ezzel mintegy szélesíteni, változatossá és versenyképessé igyekszünk tenni az egyházmegye oktatási-nevelési munkáját” – hangsúlyozta Szabó Tamás atya.

„Arra ösztönözzük az intézményeket, hogy a humánállományt és a gyermekek összetételét figyelembe véve minden iskola alakítsa ki azt a profilt, mely hosszú távon a tanulás-tanítás eredményességét feltételezi” – mondta Papp Valéria. Hozzátette: ebben a törekvésben a fenntartó szakértő kollégák bevonásával, továbbképzések szervezésével és anyagi hozzájárulással is segíti az egyes intézményeket.

A LEGO® Education módszertanának alkalmazását újabb lehetőségként kínálták az iskolák számára, miként tavaly a gyógypedagógusok által vezetett mozgásterápiás képzést, valamint a Csodaszarvas Program keretében az élménypedagógiai módszerek megismertetését. Az innovációk sorába illeszkedik a GlobEng program is, az angol nyelv tanulását segítő applikáció, mely az egyházmegye oktatási és szociális intézményeiben is elérhető.

Hírdetés

A LEGO® Education Innovation Studio (NYE – LEIS) harmincórás módszertani képzésének lényege, hogy olyan játékot adjon a pedagógusok és gyerekek kezébe, mellyel élményszerűbbé tehetik a tanulást különféle tudományterületeken – ismertette Szabó József Mihály.

A három alkalom során a tematikus LEGO® készletek használatát, a robotika alkalmazási lehetőségeit is áttanulmányozzák, mindehhez tananyagot biztosítanak, később a mikrotanítás és az óravázlat elkészítésével gyakorlatba ültetik az átbeszélt ismereteket, praktikus tanácsokkal és ötletekkel támogatják a résztvevőket, akik záróvizsga után tanúsítványt is kapnak majd – vázolta a képzés menetét a szakmai vezető, tréner.

Szabó József Mihály szakmai vezető elmondta, hogy a Nyíregyházi Egyetemen 2018-ban indult a Magyarországon és Kelet-Közép-Európában is egyedülálló stúdió – elsőként az országban és a régióban, ahol a LEGO® Education módszertanának magyar oktatási rendszerhez való adaptálását és a magyar oktatási mintára való alakítását végzik. Az azóta eltelt három és fél évben több mint nyolcszáz pedagógust képeztek ki.

Szöveg és fotó: P. Tóth Nóra/Nyíregyházi Egyházmegye

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »