Egyre jobb hírek érkeznek az utazás világából – az utóbbi napokban szinte csak enyhítésről döntöttek az egyes országok, vannak helyek, amelyek újranyitottak, és olyan is, amely már teljesen eltörölte az összes korlátozást.
Olaszországban kedden megkezdődött az oltási igazolások általános használata, a dokumentum felmutatását kérik a legtöbb üzletben, a vendéglátóhelyeken és a közlekedési eszközökön is. A külföldről érkezők beutazás előtti tesztkötelezettségét pedig eltörölték. Az oltási igazolásnak legalább egy adag vakcina felvételét kell igazolnia. Az egy vagy két adag oltással bírók igazolásának érvényességét 6 hónapra csökkentették. Az emlékeztető oltás felvételét is bizonyító igazolás hatályát határozatlan időre meg akarják hosszabbítani, de arról még nem született végleges döntés. Utóbbi hasznos lehet majd azoknak a külföldieknek, akik kora ősszel kapták meg az emlékeztető oltást és a következő hónapokban vagy nyáron akarnak Olaszországba menni.
Február 19-től a turizmus, vendéglátás és a kulturális szolgáltatások területén ismét visszaáll a 3G-szabály, vagyis az érvényes oltási, vagy gyógyultsági igazolás mellett, a 48 óránál nem régebbi PCR-teszt ismét önmagában is érvényes belépőnek számít, olvasható a good-deal.at szakmai portálon. Február 5-től az éttermekre, és egyéb vendéglátóegységek esetében alkalmazott esti 10 órás zárórát éjfélre tolják. Ugyanettől az időponttól kezdve a nem ültetett formájú rendezvények létszámkorlátját a jelenlegi 25 főről 50 főre emelik. Február 12-től feloldják a kiskereskedelemben a 2G-szabályt: ettől az időponttól már nem kérik az üzletekben az oltási, vagy gyógyultsági igazolásokat. A frissen bejelentett intézkedések a beutazási szabályok területén egyelőre nem hoztak enyhítést, maradnak a jelenleg érvényes előírások, vagyis PCR-teszt nélkül csak a harmadik megerősítő oltással is rendelkezők utazhatnak be Ausztriába.
A holland kormány enyhítette a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos legtöbb korlátozást. A rendelkezések értelmében, a hetek óta tartó lezárások után, a kávézók, éttermek, bárok, mozik, múzeumok, sportstadionok újranyithatnak, és fogadhatnak koronavírus-igazolvánnyal rendelkező vendégeket. A vendéglátóegységeknek este 10- kor be kell zárniuk.
Dánia a rekordszámú koronavírusos megbetegedés ellenére február 1-jétől feloldotta a még érvényben lévő járványügyi korlátozásokat. Így nem lesz kötelező a maszkviselés a közlekedési eszközökön és más nyilvános helyeken, nem kérnek többé Green Passt a vendéglátóhelyekre, szabadidős és kulturális létesítményekbe történő belépéshez, nem korlátozzák a nyitvatartási időt.
Indonézia nyaralószigete, Bali a hét végétől újra fogadja a világ összes országából a látogatókat – közölték tisztviselők hétfőn, több mint három hónappal azután, hogy bejelentették, hogy a sziget csak egyes államok számára áll nyitva. Luhut Pandjaitan kabinetfőnök arról tájékoztatott, hogy február 4-től a koronavírus ellen beoltott nemzetközi látogatóknak továbbra is 5–7 napos karantént kell tartaniuk a beutazás után, csak ezt követően utazhatnak szabadon az országban.
A Fülöp-szigeteken csaknem két év után, februártól feloldják a külföldi turisták és üzletemberek beutazási tilalmát, amivel egyrészt a megtépázott turisztikai ágazatot szeretnék újraépíteni, másrészt jelzik vele a koronavírus-járvány enyhülését a szigetországban. Az ország február 10-től újra megnyitja kapuit több mint 150 országból érkező utazó előtt, méghozzá vízummentességgel. A külföldi utazóknak a továbbiakban nem kell karanténba vonulniuk, ha megérkeznek a kormány által kijelölt központokba. Ez azonban csak akkor érvényes, ha a beutazó háromszorosan is beoltott, illetve az érkezés előtt elvégzett PCR-tesztje negatív – közölték az illetékesek, a Travelweekly.com cikke szerint.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »