Elon Musk ötezer dollárt, átszámítva nagyjából 1,6 millió forintot ajánlott fel egy 19 éves egyetemi hallgatónak, ha hajlandó letörölni a Twitter-fiókját.
Önmagában egy Twitter-fiók még nem lenne gond, ha az nem a tech guru utazásairól tenne közzé információkat – írja a Hirado.
„Le tudod szedni? Ez biztonsági kockázatot jelent.”
Így kezdeményezte a beszélgetést Elon Musk a 19 éves Jack Sweeney-vel tavaly ősszel. A tech óriás egy @ElonJet nevű Twitter-fiókra hivatkozott, amelyet a tinédzser üzemeltet, és amely nyomon követheti bárki Musk magánrepülőjének mozgását a világban.
Az oldal egyetlen célt szolgál: segítségével az érdeklődők nyomon követhetik, éppen hol jár Elon Musk magángépe.
A Tesla és a SpaceX vezérigazgatója és a floridai Sweeny számos üzenetet váltott, míg végül Musk ötezer dollárt ajánlott fel a tinédzsernek, hogy segítsen megakadályozni, hogy „őrültek” nyomon kövessék a repüléseit. Sweeney elutasította Musk ajánlatát, helyette a tízszeresét, azaz ötvenezer dollárt – körülbelül 16 millió forintot– kért, mondván, hogy a pénzt az egyetemi tanulmányaira költené, és talán venne egy Teslát is – írta a CNN.
A Protocol hírportál értesülései szerint, Elon Musk annyit válaszolt erre a kérésre, hogy még átgondolja, azonban azóta nem lépett kapcsolatba a tinédzserrel.
„Sok munkát fektettem bele, és ötezer dollár tényleg nem elég” – mondta a 19 éves tinédzser.
A vezérigazgató aggodalma, és kérése nem alaptalan. Az @ElonJetnek több mint 220 ezer követője van, és mindenki láthatja, hogy a gép mikor és hol száll fel vagy le, valamint az egyes utazások időtartamát is bárki megtudhatja.
Elon Musk januárban a saját Twitter-fiókján is szóvá tette, hogy egyre nagyobb biztonsági kockázatot jelentenek az ilyen és ehhez hasonló oldalak. Azzal, hogy az emberek pontosan követhetik mikor és hova utazik, ő és családja is veszélynek van kitéve.
Sweeney egyébként elmagyarázta Musknak, hol találta az adatokat, a vállalkozót pedig nagyon meglepte, hogy az adatokhoz mennyire könnyen hozzá lehet férni.
Musk csak annyit reagált, „megdöbbentő, mennyire primitív a légiforgalmi irányítás rendszere”.
Az egyetemi hallgató körülbelül egy tucat másik repülőbot-fiókot fejlesztett ki, amelyek nyomon követik a tech óriások, köztük Bill Gates és Jeff Bezos utazásait is, azonban a legtöbben Elon Musk tevékenységére kíváncsiak.
Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »