Az elborult feminizmusáról hírhedtté vált Spanyolországban idén egy nő kapta meg az ország legfontosabb irodalmi díját, a Nobel-díjnál is nagyobb összegű, egymillió eurós elismeréssel járó Planeta-díjat. A spanyol nőintézet kifejezetten ajánlotta Carmen Mola műveit, azzal, hogy azok „segítenek megérteni a nők valóságát és tapasztalatait a történelem különböző korszakaiban”. Aztán hatalmas botrány tört ki, amikor a díjátadón kiderült, hogy a népszerű írónő, a „háromgyermekes madridi professzorasszony” nem is egy, hanem „három darab” férfi.
A vérfagyasztó thrillerekkel a bestseller listák élére törő Carmen Mola csak e-mailen keresztül volt hajlandó interjúkat adni. Azt kommunikálta, azért titkolja személyazonosságát, hogy megvédje magánéletét, mert nem akarja, hogy munkatársai, barátnői illetve az anyja megtudják, hogy egy teljesen konvencionális asszonynak ennyire kegyetlen fantáziája van. Carmen Mola a Planeta-díj pályázatára egy 1834-es kolerajárvány alatt Madridban játszódó történetet küldött be, amelynek középpontjában lánygyilkosságok állnak. Az talán nem is jelentett nagy meglepetést, hogy megnyerte a díjat, viszont mindenkin döbbenet uralkodott el, amikor a díjátadón bejelentették a győztest és három férfi lépett elő, hogy átvegye a díjat.
Mint utóbb kiderült, a negyvenes-ötvenes éveikben járó férfiak valójában televízsós forgatókönyvírók. A történteken sokan felháborodtak, a spanyol nőintézet igazgatója például Twitteren a következőket írta:
Az íróknak szegezett vádak között az is felmerült, hogy szándékuk a megtévesztéssel az volt, hogy előnyökhöz jussanak, például több könyvet adjanak el. Márpedig ez a vélelem tulajdonképpen egyben annak is az elismerése lehet, hogy Spanyolországban egy női névvel valóban előnyöket lehet szerezni a kiadói rendszerben és a könyvértékesítésben. Valljuk be; ez tulajdonképpen hihető egy olyan államban, ahol féktelenül dúl a feminizmus és a férfigyűlölet, nőminisztériumokkal és állami nőintézetekkel, az Isztambuli Egyezményre épített férfiellenes társadalmi rendszerrel, jogrendszerrel, amelyből éppen csak a férfiellenes “rögtönítélő bíróság” hiányzik, bár anélkül is évente százezer számra ontja magából a jogalkalmazói környezet a tönkretett férfiakat. Az erről szóló korábbi Férfihang cikket lásd ezen a webcímen.
A nekik szegezett vádakra így válaszolt a férfi szerző-trió:
Forrás:ferfihang.hu
Tovább a cikkre »