Egyre több a függő gyerek. Már a szüleikre is rátámadnak, ha el akarják őket hajtani a számítógéptől

Egyre több a függő gyerek. Már a szüleikre is rátámadnak, ha el akarják őket hajtani a számítógéptől

Nyitókép: thinkstockphotos.com

A függőséggel küzdő embereknek segítséget nyújtó eperjesi Lóhere elnevezésű nonprofit szervezet a járvány alatt egyre több olyan fiatal jegyez, akiknek problémájuk van az online viselkedésükkel.

Denisa Šoltésová, a szervezet igazgatónőjének elmondása szerint nem elég, hogy a szülők korlátozzák a gyereknek a számítógépezést, arra is szükség van, hogy érdeklődjenek felőle.

Šoltésová szavai szerint feltételezhető volt, hogy azoknál a gyerekeknél, akik sok időt töltenek virtuális térben, sok problémát fog okozni a járványhelyzet.

 „Nagyon vékony a határ aközött, amikor számítógépet használunk, internetezünk, információkat keresünk vagy olyan tevékenységet végzünk, amelynek függőségi potenciálja van. A járvány idején hatalmas mértékben megnőtt a gyerek ügyfelek száma. A 13 és 17 év közötti gyerekeknél hatalmas gondok vannak az online viselkedéssel. Elsősorban számítógépes játékokról van szó, kisebb esetekben fogadásokról, de elsősorban olyan helyzetekről beszélünk, amikor a fennálló állapotot más tényezők is bonyolítják, például viselkedészavarok“

Hírdetés

– magyarázta Šoltésová.

Az igazgatónő elmondása szerint vannak olyan klienseik, akik rendkívül agresszíven viselkedtek, miután a szüleik 10–12 órányi játszás után megpróbáltak közbeavatkozni. Erőszakos támadásokat indítottak a szülők ellen és öngyilkossággal fenyegetőztek.

Šoltésová szerint a szülőknél a restriktív modell az uralkodó, amelyben a számítógépes játszás tiltása a jellemző.

  „Egy dolog valamit megtiltani, másik dolog tudni arról, hogy mit csinál a gyerekem, kivel találkozik és hogy megy a sora az iskolában. Fontos megkérdezni a gyerektől, hogy van, mivel foglalkozik és kik az ismerősei. Másrészt érdeklődni kell afelől is, hogy mi érdekli a gyereket“

– tette hozzá Šoltésová.

Teraz.sk


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »