Most éppen egy bölény neve miatt hisztiznek a magyargyűlölő oláhok

Most éppen egy bölény neve miatt hisztiznek a magyargyűlölő oláhok

Magukra uszították a mélyromán érzelmű kommentelőket a moldvai Neamţ megyében található Vânători természetvédelmi park illetékesei, pedig csak annyit tettek, hogy a magyar-román közeledés jegyében kereszteltek el egy frissen világra jött bölényborjút, írja a Főtér.ro.

A természetvédelmi parkban ez régi gyakorlatnak számít, ráadásul nem is vádolhatók azzal, hogy ne lennének nemzeti érzelműek: a bölénybocik nevéről ugyan a nagyközönség dönthet, de feltétel, hogy nevük a Románia országnévből származó Ro szótaggal kezdődjön.

Igen ám, de a legújabb jövevény esetében elkövették azt a hibát, hogy egy magyar javaslatot fogadtak el. A győztesként kihirdetett Hegyi Zsuzsanna amúgy egy nem létező, de érdekesen hangzó hibrid nevet talált ki: a Roleny nevet javasolta, ami egyrészt megfelel a kiírásnak, ugyanakkor az utótag a magyar bölény szóból származik – csak persze ékezetek nélkül.

Hírdetés

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D2944271122508708%26id%3D1409065829362586&show_text=true&width=500

A park közösségi oldalát elárasztották a felháborodott kommentek, miszerint miért nem román nevet találtak a kis hasított körmű patásnak, és azon háborogtak, hogy ezzel az erővel Rolemennek vagy Rotillának is elkeresztelhették volna, sőt egy rendkívül eredeti gondolkodású kommentelőben a Horthy név is felötlött – nem mintha képes lett volna helyesen leírni.

Persze vannak olyan hangok is, amelyek örömmel fogadták a döntést, de azért a hőbörgőknek ismét sikerült megkeseríteniük a jóindulatú emberek szájízét, írja a lap.

Az eddigi állomány tagjai közül egyébként a bikák a következő neveket viselik: Românaşul, Rovin, Robur, Romaşcan, Ronică, Rovan és Roborn, a tehenek pedig ezeket: Rozana, Rolline, Romi, Roltea és Rovidenia.

A természetvédelmi park amúgy éppen egy olyan programot valósít meg, amelynek célja a bölények visszahonosítása korábbi életterükben. Jelenleg 60 ezer hektáron mintegy 50 bölény él.


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »