Petry Zsolt, a magyar válogatott egykori kiváló kapusa egy Magyar Nemzetben közölt interjúban a szabad véleménynyilvánítás jegyében megvédte Gulácsi Pétert, a magyar válogatott jelenlegi elsőszámú hálóőrét.
Péter ugyanis nem tett mást, mint kiállt az elvei mellett. Elvi alapon nem lehet és nem is szabad őt elítélni csak azért, mert elmondta a véleményét. (…)
Gulácsi Péter ugyanis korábban a szivárványcsaládok és az azonos neműek gyermekvállalása mellett foglalt állást nyilvánosan., ami miatt sokan elkezdték bírálni, pedig a véleménynyilvánítás morálisan nem támadható – tette hozzá Petry Zsolt.
A magyar válogatott jelenlegi kapusát a liberális hangvételű megnyilatkozása miatt sem itthon, sem külföldön nem érte bántódás, legfeljebb a konzervatívabb szurkolók fejezték ki nemtetszésüket egy fejcsóválással.
A feleslegesnek tűnő nyilvános véleményalkotás miatt Gulácsi nem lesz sem jobb, sem rosszabb kapus, és kispados sem lesz egycsapásra a válogatottban. Az ő dolga, hogy védjen legjobb tudása szerint a válogatottban és klubjában is. Lehet, hogy a magyar nemzeti tizenegy legközelebbi mérkőzésén majd éppúgy besurran a labda a kezei között a hálóba, mint az EB kijutás szempontjából létfontosságú Izland elleni meccsen, és az is valószínű, hogy fog ő még bravúrt bravúrra halmozni, ugyanúgy, mint Szófiában a bolgárok ellen. A Bundesliga második helyén álló lipcsei klubja sem amiatt fogja meghosszabbítani a szerződését, hogy ő mennyire vall liberális nézeteket vagy sem.
Az már más kérdés, hogy egy magyar válogatott labdarúgónak, egy sportembernek miért kell a nyilvánosság előtt foglalkoznia olyan témákkal, amelyekről nagyon tudja jól, hogy megosztja a magyar társadalmat is.
Mindezek ellenére Gulácsi továbbra is marad a magyar válogatott elsőszámú kapuőre, és az RB Leipzigben is az ő nevével kezdődik a csapat összeállítása.
A berlini Hertha BSC viszont azonnali hatállyal felbontotta Petry Zsolt kapusedzői szerződését, mert az interjúban arról is szólni mert, hogy Európa keresztény földrész, és nem szívesen nézi végig azt az erkölcsi leépülést, ami jelenleg nyomon követhető a kontinensen.
A liberálisok nem tűrik az olyan véleményeket, amelyek síkra szállnak a hagyományos európai értékek mellett. Ha az ember nem tartja elfogadhatónak például a migrációt és az emberkereskedelmet, mert sok bűnöző lepi el Európát, máris rásütik a rasszizmus bélyegét.
Ennek vált az áldozatává Petry Zsolt is, mivel klubja sem tűrte el ezt a fajta „nézet-másságot”: az interjút követően másnap azonnali hatállyal menesztették, és a klubnál fölényesen nyilatkozatstopot rendeltek el, hogy még magyarázkodni se kelljen az ügyben.
A történet nagy felháborodást váltott ki a Gulácsi-párti és Petry-párti labdarúgószurkolók körében, természetesen ellenkező előjellel.
A politika és ideológia beférkőzik tehát a sportba is! Pedig a család az apa, anya és gyerekek, a focicsapat pedig kapusból, hátvédekből, középpályásokból és csatárokból áll….
Mindenesetre az ügy felvet néhány kérdést:
Mennyire szabad a véleménynyilvánítás ma Európában?
A hagyományos értékeket vallók miért vannak háttérbe szorítva, sőt ellehetetlenítve az egyre látványosabban előre törő liberalizmus hatására?
Miért kell megkövezni a lengyel és a cseh válogatott játékosait amiatt, hogy az angolokkal és walesiekkel ellentétben nem voltak hajlandók letérdepelni a világbajnoki selejtező mérkőzések előtt, hogy ezzel kifejezzék rokonszenvüket a Black Lives Matter mozgalommal?
A következő kérdés pedig az, hogy Petry kirúgását követően Gulácsi Péter miért nem áll ki kapustársa mellett a kialakult helyzetben? Úgy, ahogy ezt megtette Petry Zsolt vele kapcsolatban!
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »