Bajnai, a szinkronhang – előkerültek a kínos videók

Kedden beszámoltunk róla, hogy privát minősítést kaptak azok a videók, amelyeken Bajnai Gordon szinkronizálja a Casablanca című film különböző jeleneteit. Szerdán – egy blognak köszönhetően – újra elérhetővé váltak a videók.

„Munkaverzió – Ne oszd meg” leírással kerültek fel az év utolsó napján videók az Együtt 2014 YouTube-csatornájára, a felvételekről először a Hír 24 adott hírt. A videókon, amit a Tutiblog közölt, a Casablanca című film egy-egy jelenete látható, amit a kampánycsapat újraszinkronizált, ráadásul úgy, hogy „szinkronszínészként” Bajnai Gordon is szerepet kapott.

Gazdaság

A három videó közül az egyik „legviccesebb”, amikor Bajnai a gazdaságról fejti ki a véleményét. Miközben miniszterelnöksége idején 180 millió forintnyi áfát próbált jogtalanul visszaigényelni a Konzol Trade Kft., amely a csalási kísérlet előtt néhány évvel még Bajnai apjának a tulajdonában állt, és a gyanús tranzakció idején is az ő régi cégtársai vitték a vállalkozást.

Szeptember közepén az MNO is beszámolt róla, dokumentum bizonyítja, hogy Bajnai Gordon a legnagyobb részvényesek között volt akkor, amikor az International Food Rt. 1998-ban csődbe ment. A volt miniszterelnök viszont úgy véli, hogy ő csak mellékszereplő volt a történetben. Mint ismert, Bajnai tisztában lehetett a Hajdú-Bét várható csődjével, a történtekért pedig a mai napig nem kért bocsánatot. A nyáron pedig olyan hírek is megjelentek, hogy Bajnai egyik cége révén Ausztriában fizet adót.

Változás

Hírdetés

„Anya vagyok, és elegem van abból, hogy az életünk ennyire a politikáról szól” – mondja például egy színésznő, Bajnai hangja többek között úgy válaszol: „Nem a te készülékedben van a hiba.”

Jövő

„Szorgalmas vagyok és egyetemista” – mondja egy fiatal lány, mire Bajnai hangja újra úgy válaszol: „A kormány nem ezen a világon él. (…) Ez a mi hazánk.”

Egy klasszikus film megcsúfolása

A Casablanca – az 1942-ben készült, második világháborús szerelmi történet – a filmtörténet egyik legnagyobb klasszikusa, képsorai és mondatai is legendásakká váltak. A már akkor Hollywood halhatatlanjai közé tartozó Kertész Mihály rendezte filmet három Oscar-szoborral jutalmazták. „Minden idők egyik leghíresebb melodrámája, aranyköpéssé nemesült dialógusai olyan csúcsteljesítmények Kertész életművében, hogy azokat aztán már csak egyszer tudja megközelíteni.”

A történet 1941-ben, az Európából menekülő emigránsok egyik utolsó menekülőútjává vált marokkói városban, Casablancában játszódik. Sokan innen próbáltak az Egyesült Államokba jutni, ehhez viszonyt igazolványt kellett szerezniük. Humphrey Bogart játssza Rick Blaine bártulajdonost, Ingrid Bergman pedig Ilsa Lundot, Victor Laszlónak (Paul Henreid), az antifasiszta ellenállási mozgalom vezetőjének feleségét, Rick egykori szerelmét. Bogart az a szereplő, akinek szembe kell néznie a magánérdek vagy közérdek dilemmával, a végén pedig lemond szerelméről az ő boldogsága érdekében


Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »