Ipsos: csúcson a szájmaszkot viselő magyarok aránya

Ipsos: csúcson a szájmaszkot viselő magyarok aránya

Egy augusztusi kutatás szerint zavartalanul élik tovább az életüket a magyarok, de a fertőzöttség emelkedésére reagálva nagyobb hangsúlyt fektetnek a vírus elleni védekezésre, mint egy hónappal korábban.

Kettős képet mutatnak a trendek: a védekezési módokban megújuló felívelést, míg a lakosság mobilitásában lazuló tendenciát. Az arcmaszk viselése, vagy a kézmosás gyakorisága újra emelkedik, a kézfogást is jobban kerüljük, mint egy hónappal ezelőtt, ugyanakkor kevésbé mondunk le rendezvényeket, utazásokat, találkozókat – mondta az InfoRádióban Kovács Balázs, az Ipsos kommunikációs munkatársa.

A maszk viselése minden korábbi rekordot megdöntött, 87 százalékos, az egyes lakossági rétegekben sem tapasztaltak eltérést, és regionális összehasonlításban sem látszanak már különbségek. A fertőtlenítő kézmosás, illetve a másokkal való kézfogás kerülése az áprilisi értékeket megközelítő gyakoriságot mutat.

A lakosság mobilitása sokat erősödött az áprilisi mélypont óta eltelt hónapokban. Az alanyok fele (52 százalék) jelezte azt, hogy továbbra is kerüli a tömegközlekedést, ami a négy hónappal korábban mérthez képest ez 12 százalékpont csökkenést jelent.

Hírdetés

A mobilitás vizsgálatakor kiderült, hogy a magyarok nagyon kevés utazást mondanak le, és a jövőbeni tervekben életkoronként nagy a szórás. Átlagosan a lakosság 23 százaléka tervez még nyaralást, de a 40-49 éveseknek még 34 százaléka üdülne. A külföldi utak arány viszont nagyon alacsony, a 40-49 éves korosztályban is csak 6-7 százalék jelezte, hogy külföldre is utazna.

A gyermekek nyári táborai esetében is sokkal nagyobb lett a nyíltság, míg áprilisban még 40 százalék feletti volt azok aránya, akik a gyermekeiket távol tartják mindenféle közös programtól, rendezvénytől, ez augusztusra 20 százalék alá süllyedt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Nyitókép: pixabay

Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »