Nem először folytat alig leplezett politikai indíttatású kampányt a magyar oktatásügy, a kormány és annak különböző intézményei ellen a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) – így reagált a Klebelsberg Központ (KK) az érdekképviselet újabb akciójára. Az oktatási intézkedések ellen rendszeresen tiltakozó PDSZ most éppen a pécsi tankerületi központ igazgatóját szerette volna kirúgatni, mert nyíltan elhatárolódott az érettségit bojkottáló tanároktól.
Emlékezetes, a PDSZ áprilisban nyíltan arra szólította fel a pedagógusokat, hogy a koronavírus-járvány miatt ne vegyenek részt az idei vizsgák lebonyolításában. Páva Péter, a pécsi tankerület vezetője nemtetszésének hangot adva a hírek szerint a „vörös brigádok” kifejezést használta a tiltakozókra, amin a szakszervezet a jelek szerint igencsak felháborodott. Pedig korábban már Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár is rápirított a PDSZ-re, mondván, még a kormányt örökösen támadó ellenzéki pártok sem mertek előállni elő ilyen kártékony ötlettel, mint az érettségi ellehetetlenítése.
A Klebelsberg Központ (KK) szerint a pécsi ügy is azt mutatja, hogy a PDSZ szándékosan félrevezet, vagy nincsenek megfelelő ismeretei a köznevelési rendszer működéséről, a jogszabályban foglalt feladatkörökről. A pécsi igazgatót „feljelentő” levelében egyébként a szervezet nemcsak Páva Péter korábbi állásfoglalását kritizálta, hanem felsorolt néhány munkaügyi pert is, amelyben a bíróság kártérítés kifizetésére kötelezte a tankerületet. „Mindezt az igazgató súlyos hibájának tünteti fel a szakszervezet, miközben bármelyik nagy munkáltató működésében előfordul, hogy egy-egy munkavállalója peres útra terel egy jogvitát, melynek végén a bíróság neki ad igazat.
A légből kapott, gyakran valótlan sajtóhírekre alapozott támadások természetesen nem befolyásolják a minisztérium és az állami intézményfenntartó döntéseit, Páva Péter munkáját is a teljesítménye és az eredményei alapján ítéljük meg” – írta közleményében a KK, hozzátéve: a PDSZ vezetőinek pártpolitikai célok kiszolgálása helyett valódi, szakmai alapon nyugvó érdekképviseleti tevékenységet kellene folytatniuk.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »