A természet bölcsességéből táplálkozott szellemileg, lelkileg… és bizony a tányérjára is annak gyümölcse került.
Fel is tudta nevelni fészekaljnyi gyermekét. Megfigyelte miként teremt a teremtő, miként lesz a magból, magokat hozó gyümölcs…, miként érleli be a mező a kalászát, miként neveli fel az őz a borját…
A természetben nincs felesleges ” munka “.
A természetben EGYüttműködés van. Minden mindennel EGYüttműködik, mert mindent EGY REND-SZER működtet.
Mint az órában a fogaskerekek EGYbe érnek… és minden EGYes fogaskeréknek meg van a szerepe, feladata. Egyetlen fogaskerék hiánya az EGÉSZ RENDSZERt leállítja.
Így van ez a természetben is. Isten nem teremtett feleslegeset, nem teremtett selejtet. Minden résztvevője óramű pontossággal teszi Istenadta dolgát, amire teremtetett.
A természetben nincs kapálás, ásózás, permetezés, műtrágyázás.
Nincs lelketlen ipari, monokulturális garázdálkodás. Minden résztvevője teszi a dolgát… a nap az eső a föld a rovarok, gombák, madarak… Együttműködve tartják életben és gyarapítják az ÉLŐ bolygót.
A természetben azért nő ott a fa ahol nő, azért folyik, kanyarog arra és aképen a folyó, azért tör fel ott a forrás, mert így van RENDBEN !
A legnagyobb rendben … A bölcs ember nem az Isteni rendet akarja saját esendő és tudatlan képére formálni, hanem önMAGát formálja, IGAZítja a mindéneket IGAZító rendbe.
A bölcsé lett ember nem az önmaga akaratát akarja a világra kényszeríteni, mert tudatában van annak, hogy képességei nem érnek fel, annak képességeivel, aki őt is e világra teremtette.
A bölcs ember felismeri, ahol az ő hatalma véges, ott kezdődik Istené… és eképen szervezi életét.
A bölcsé lett ember akarata EGY Isten akaratával . ” Legyen meg a Te akaratod… “
Bernics Ferenc
Magyar Tudat Nemzeti Hírportál
Forrás:magyartudat.com
Tovább a cikkre »