Nyolcmilliárd dollárral csökkent a világ leghíresebb borotvagyártó cégének, a Gillette-nek az értéke, miután kitartó munkával a cég a saját célcsoportját kezdte el lenézni, megalázni és politikailag nevelgetni.
(888)
Korábban Megadja Gábor kollégánk foglalta össze kitűnően a Gilette borotvagyártó cégnek azt a januári reklámfilmjét, amelyben a #metoo vonatra felülve a genderlobbi sztereotipikus férfiábrázolását képesítik meg, ezzel lelkiismeret-furdalásnak és nyilvános megszégyenítésnek téve ki első számú vásárlói körüket: a férfiakat. Mint írta, a márka férfiatlanul kíván tökéletes lenni, hogy megfeleljenek a píszí férfiellenes hisztériájának.
Ezt nyilvánvalóan a vásárlók is így érezték, hiszen nemrég közölte a Gillette anyacége, a Procter & Gamble (P&G), hogy a borotvagyártó márka értéke mintegy nyolcmilliárd dollárral (majdnem 2500 milliárd forinttal) esett, miközben a legundorítóbb politikai agymosás mozgóképes változata jelenleg másfél milliónyi dislike-kal díszeleg a YouTube felületén. A P&G hivatalos kommunikációja ez ügyben természetesen olyan üzleti szempontokra hivatkozik, mint a változó borotválkozási trendek és az egyre nagyobb versenyt jelentő ellenfelek piaci felzárkózása.
Onnan sejthető, hogy ez valószínűleg miért nem fedi teljesen a valóságot, hogy az eddigi #metoo-reklámjuk és a „hogyan borotválkozzon életében először egy transzgender” című gyorstalpalót bemutató reklámszpot után hatalmas irányváltásra lettünk figyelmesek.
Ugyanis néhány nappal ezelőtt Ausztráliában egy kifejezetten hagyományosnak mondható reklámfilmet mutattak be, amely a férfiasság egyik legerősebb toposzára épít: a tűzoltóra, aki legalább annyira gyengéden védelmezi az embertársait, mint ahogyan a Gillette termékei óvják a bőrét. Tehát minden jel arra enged következtetni, hogy észhez tértek a P&G-nél, csak az a kár, hogy mindezt nem lelkiismereti okból tették, hanem pusztán profitéhségből.
Forrás:harcunk.info
Tovább a cikkre »