Az ókori emberek gyakran a jövőről szóló előjeleknek tekintették az álmaikat, s ez a hiedelem továbbra is megtalálható a modern társadalmunkban. Manapság sokan meg vannak arról győződve, hogy néhány álmuk meghatározhatja a sorsot, s terjedőben vannak a prekognitív álmok.
Az ókor egyik legkülönlegesebb és leghíresebb álmára Kr. u. 312-ben került sor, amikor Konstantin római császár életének az egyik legnagyobb csatájához látott hozzá.
Nagy Konstantin (Kr. u. 272/274-337) talán leginkább arról híres, hogy ő volt az első keresztény római császár. Uralkodása nagymértékben megváltoztatta az Egyházat. 313. februárjában Konstantin találkozott Licinius-szal Milánóban, ahol kiadták a milánói ediktumot. A rendelet kimondta, hogy a keresztények azt a hitet gyakorolhatják, melyiket kívánják.
A Milvius-hídi ütközet
Konstantin római császár egy pogány monoteista volt, a Legyőzhetetlen Nap nevű (Sol Invictus) napisten híve, azonban a Milvius-hídi csata és az álma megváltoztatta a hitét.
A Milvius-hídi csata (1530-24). Giulio Romano festménye.
Miután szembesült a kétszeres túlerővel, Konstantin felismerte, hogy valószínűleg a következő napon meg fog halni.
A Milvius-hídi csata előtt ő és serege egy fényből álló keresztet látott az égbolton a Nap felett görög betűkkel, amit általában úgy fordítanak latinra, hogy In hoc Vinces, magyarul E jelben győzni fogsz.
A császár az előző éjszaka egy igen intenzív álmot látott. Álmában egy angyal jelent meg, aki egy kereszt képét tartotta, s az életbevágó szavakat közölte: „E jel által győzelmet fogsz aratni.”
Raffaello, c 1508, Vatikáni Múzeum, Róma, Olaszország.
A történeti feljegyzések szerint Konstantin római császárt ez annyira mélyen megérintette, hogy parancsba adta, hogy a seregének pajzsait ezzel díszítsék. Megnyerte a csatát és megszerezte a Római Birodalom feletti hatalmat.
Nehéz idők jártak a keresztényekre, akiket évszázadokon át üldöztek a korábbi császárok, s akiknek híveit rendszerint az oroszlánok elé vetették a Colosseumban, viszont a római császár megváltoztatta a történelmet.
Azáltal, hogy Kr. e. 313. június 13-án Konstantin római császár aláírta a milánói rendeletet, véget ért a keresztényüldözés.
Amikor Konstantin trónra lépett, ellentétes irányt kezdett követni: kiterjesztette a keresztények iránti elismerését és békéjét, s olyan törvényeket léptetett életbe, amelyek végül kikövezték annak az útján, melynek során a világ egyik legnagyobb birodalmának hivatalos vallásává válhatott a kereszténység.
Kétségtelenül kijelenthetjük, hogy egy angyali álom és a kereszt megváltoztatta a történelmet.
A cikk alapjául szolgáló forrás: http://www.ancientpages.com/2017/09/29/strange-dream-roman-emperor-constantine-changed-history/
A cikket fordította és szerkesztette: Száraz György
Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam a napvallás eseményeit!
Részletes eseménynaptárunkat itt találod: https://napvallas.hu/programnaptar/
Részt vehetsz programjainkon:
Istentiszteletek http://napvallas.hu/programok/tudj-meg-tobbet-az-istentiszteletekrol-es-ami-mogottuk-van/
Aurafejlesztő és Meditációs Klubok http://napvallas.hu/programok/aurafejlesztoi/
Főnix-programok http://napvallas.hu/programok/fonix-pHYPERLINK “http://napvallas.hu/programok/fonix-program/”rogram/
Egómentesítő kurzusok http://napvallas.hu/programok/egomentesito-kurzus/
Karma Oldó Napok http://napvallas.hu/programokHYPERLINK “http://napvallas.hu/programok/karma-oldo-nap/”/karma-oldo-nap/
Szer-napok (szent ünnepnapjainkon) https://www.facebook.com/napvallas/?fref=ts
Ébresztő Táborok https://napvallas.hu/programok/holisztikus-tabor/
Bel- és külföldi zarándoklatok https://www.facebook.com/napvallas/?fref=ts
Ízisz Napjai https://napvallas.hu/programok/izisz-napjai/
Csatlakozz hozzánk minden elkötelezettség nélkül!
Járd velünk együtt önmagunk felszabadításának útját, melynek segítségével egységet teremthetsz önmagadban és a környezetedben, s hozzájárulhatsz a világ rendjének helyre állításához!
Boldog napot
The post Hogyan változtatta meg a Konstantin római császár különös álma a történelmet appeared first on Boldognapot.hu.
Forrás:boldognapot.hu
Tovább a cikkre »