A magyar fizetőeszköz a 325-ös szintet is megjárta az euróval szemben, és csak a szóbeli beavatkozás hatására kezdett erősödni.
Kedd reggel nem sokkal a piacok nyitása után már a történelmi mélypont közelében járt a forint, és 324 forintért adtak egy eurót. A Hír TV-nek nyilatkozó elemző szerint a gyengülést főleg a fejlődő piacokról történő tőkekivonás, illetve a MNB délután esedékes kamatdöntése hajtotta, amit már előre beáraztak a piacok.
Az inflációra természetesen felfelé ható nyomást helyez az üzemanyag-árakra is, és emiatt kell majd a jegybanknak nagy valószínűséggel idő előtt lépnie, amennyiben a forint tovább gyengül, hiszen a jegybanknak van egy inflációs célszintje, és amennyiben azt elérjük, ott már monetáris szigorító lépéseket kell tennie – mondta el az Equilor Zrt. senior elemzője, Varga Zoltán.
Az MNB kamatdöntését – miszerint egyelőre marad a 0,9 százalékos ráta – délután hozták nyilvánosságra. Ennek hatására a forint a 325-ös szint fölé gyengült, ám a jegybanki közlemény megfordította a trendet. Az MNB ugyanis jelezte, hogy az infláció növekedése miatt hamarosan szigorítás, kamatemelés jöhet.
Délutánra így a forint a 322-es szint közelében stabilizálódott a bankközi devizapiacon.
A nyári nyaralási szezonban sokaknak okozhat kellemetlenségeket a gyenge magyar fizetőeszköz, az utazási irodáknál előre befizetett utazások esetében azonban egyelőre nem kell aggódni – véli Cartour utazási iroda igazgatója.
Senki nem változtatott, nem csak a Cartour, hanem a többi utazási cégre is elmondható, hogy nem nyúltak az áremelés eszközéhez, mindenki a régi árakon árulja az utakat. Nyilván létezik egy olyan árfolyam amit, hogyha esetleg átlépne a forint, akkor a távoli indulású utakat érinthetné, de a következő 3-4 hétre ez nem érvényes – mondta Bajna Gábor.
A forint története során 2015 januárjában volt a leggyengébb az euróval szemben, akkor 327 forintot kértek egy euróért.
(Hír TV)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »