Hatvan éve akasztották föl Nagy Imrét. A Népszava honlapján vezető anyag a néhai kormányfő kivégzésének évfordulója, Kurcz Béla írt terjedelmes szöveget erre az alkalomra.
Mesélik idősebb barátaim, hogy harminc évvel ezelőtt a Magyar Nemzet fiatal újságírójaként Kurcz tudósított a jeltelen sírban elhantolt kivégzettek földi maradványainak felkutatásáról, exhumálásáról. Ő volt az, aki elsőként szólaltatta meg a forradalom sok-sok résztvevőjét, az áldozatok leszármazottait. Ő volt a lap 1956-specialistája. Aztán néhány év múltán Kurcz Béla neve feledésbe merült. Eltűnt a sajtóból. Nem tudom, most mit csinál.
Mostani hosszú írása („Vakolás – 60 éve végezték ki Nagy Imrét”) személyes visszaemlékezés arra az időre, amikor nevezetes cikkei megjelentek. Emlékezése végén ezt írja:
A forradalom 60. évfordulója óta sokan szervezetten serénykednek azon, hogy újraírják ’56-ot. Pedig a múltat nem lehet megváltoztatni, csak a jövőt. Mert oda van ragasztva, varrva, betonozva, az emberek tudatában. Az utókor számára.
A terjedelmes szövegben természetesen a jótékony, mindenkin segíteni kész Göncz Árpád neve is felbukkan. 56-ról szóló balos emlékezésben az ő neve kötelező kellék. Kurcz Béla bizonyára azt akarta elmesélni, hogy a Bem mozival szemben, a Posta fölötti kitört ablakú lakásban az éhenkórász felkelő srácokat Göncz Árpád etette. S mi lett ebből az évtizedek múltán felidézett (valós vagy inkább mesés?) jelenetből?
Árpi bácsi nem etette, hanem megette az éhenkórászokat. Mindegyiket.
Ejnye-ejnye, kedves Népszava!
B. – Kuruc.info
– Göncz, alias Patkány véleménye: "nagy szerencséje Magyarországnak Trianon"
– Göncz Árpád tevékenységének mérlege
– Lipusz Zsolt: Köszöntjük az SZDSZ kilencvenéves köztársasági elnökét. Isten éltesse!
– Göncz Árpád disszidálni akart, felesége és az Index nem tud róla
Korábban írtuk: A szocializmus harcosa, a padláslesöprő marxista-leninista forradalmár szobrát koszorúzza a kormány – meg az MSZP
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »