2026-ban vízkereszt munkaszüneti nap marad, viszont a Hétfájdalmú Szűz Mária napján dolgoznunk kell

2026-ban vízkereszt munkaszüneti nap marad, viszont a Hétfájdalmú Szűz Mária napján dolgoznunk kell

Szerda este a szlovák parlament képviselői véglegesen elfogadták az új konszolidációs csomagot, amelynek része bizonyos munkaszüneti napok megszüntetése is.

Az elfogadott javaslat szerint január 6-a (vízkereszt) munkaszüneti nap marad, bár eredetileg a nap ideiglenes eltörlését fontolgatták. A kormány azonban végül elállt attól a tervtől, amely a pravoszláv hívőket karácsonykor munkába küldte volna.

Január 6-a helyett szeptember 15-e (Hétfájdalmú Szűz Mária) lesz ideiglenesen megszüntetve, mint munkaszüneti nap. Ez a dátum állami ünnep marad, de 2026-ban nem minősül majd munkaszüneti napnak.

A képviselők megszavazták továbbá a május 8-i (A fasizmus feletti győzelem napja) munkaszüneti nap ideiglenes, valamint a november 17-i (A szabadságért és demokráciáért vívott harc napja) munkaszüneti nap teljes megszüntetését.

Hírdetés

A konszolidációs csomagot Ladislav Kamenický pénzügyminiszter (Smer-SD) mutatta be, amely összesen 22 intézkedést tartalmaz 2,7 milliárd euró értékben.

Az ellenzék élesen bírálta a javaslatot. Szerintük a kormány történelmi és vallási hagyományokhoz kapcsolódó szimbolikus napokhoz nyúl, és az intézkedést rendszertelennek látják. Egyes ellenzéki képviselők szerint a koalíció ahelyett, hogy az államigazgatásban keresett volna megtakarításokat, a polgárokon spórol.

Körkép.sk

Nyitókép forrása: GettyImages


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »