Vizes vb: Szabó három századdal maradt le a dobogóról 50 méter gyorson

Szabó Szebasztián negyedik helyen végzett 50 méter gyorson pénteken a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A győriek versenyzője óriási egyéni csúccsal, 21.60 másodperces idővel csapott célba.

A 26 éves magyar úszó csütörtökön az előfutamban beállította egyéni legjobbját (21.99), amit aztán az elődöntőben alaposan megjavított (21.81), így a hetedik helyen várta a finálét. Kiválóan kapta el a rajtot és végig harcban volt a dobogóért, végül a benyúlásnál a francia Maxime Grousset három századdal jobbnak bizonyult nála. Diadalmaskodott a brit Benjamin Proud, aki a szám történetének első brit győztese lett.

Szabó a magyar úszósport történetében mindössze a második volt, aki ebben a számban világbajnoki döntőben szerepelt, 2011-ben Sanghajban Takács Krisztián a hatodik helyen végzett. Eredmények: férfi 50 m gyors, világbajnok: —————————— Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 21.32 másodperc 2. Michael Andrew (Egyesült Államok) 21.41 3. Maxime Grousset (Franciaország) 21.57 4. SZABÓ SZEBASZTIÁN 21.60

Forrás:ma7.sk