Vizes Eb – Négy olasz arany, egy magyar bronz

Molnár Dóra bronzérmes 200 méter háton

Molnár Dóra bronzérmet nyert 200 méter háton pénteken a római úszó Európa-bajnokságon.

A 16 esztendős magyar versenyző 2:09.73 perccel csapott célba, a szám másik magyar döntőse, Szabó-Feltóthy Eszter 2:10.23-mal negyedik lett.

A számot 2:07.13 perccel a hazai közönség kedvence, Margherita Panziera nyerte, aki ezzel megvédte címét.

A rajt után az olasz szinte azonnal ellépett a mezőnytől, a második és harmadik helyért végig nagy küzdelem zajlott, a két magyar úszó gyakorlatilag egymást előzgette a bronzéremért. Végül a tinédzser Molnár – aki az idei, hazai rendezésű világbajnokságon a hetedik volt ebben a számban, múlt hónapban pedig aranyat nyert a bukaresti junior Eb-n – szerezte meg a dobogós helyezést.

A vegyes zónában Szabó-Feltóthy rendkívül csalódott volt, könnyeivel küszködve szinte meg sem tudott szólalni. Molnár viszont érthetően elégedetten nyilatkozott, mivel második felnőtt világversenyén megszerezte első egyéni érmét. A csütörtöki nyitónapon a bronzérmes 4×200-as gyorsváltó tagjaként az előfutamban úszott.

„Nagyon örülök, hogy két nap után két érmem van, remélem, hogy a váltókkal még sikerül felállni a dobogóra. Úgy tűnik, ez az év nagyon bejött nekem, és bízom benne, hogy a következők is hasonlók lesznek” – mondta Molnár, aki a magyar küldöttség negyedik érmét nyerte a legendás római Foro Italicóban.

Parádés olasz szereplés az úszóversenyek második napján

Nagyszerűen szerepeltek hazai közönség előtt az olasz versenyzők a római úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján, a hat fináléból négyben nyertek.

4×100 m vegyes vegyesváltó, Európa-bajnok:

Hollandia (Kira Toussaint, Arno Kamminga, Nyls Korstanje, Marrit Steenbergen) 3:41.73 perc
2. Olaszország (Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Elena Di Liddo, Silvia Di Pietro) 3:43.61
3. Nagy-Britannia (Medi Harris, James Wilby, Jacob Peters, Anna Hopkin) 3:44.69

Kós Hubert és Kovács Benedek döntős 200 méter háton

Kós Hubert és Kovács Benedek bejutott a döntőbe 200 méter háton pénteken a római úszó Európa-bajnokságon.

A két magyar közül elsőként Kovács ugrott medencébe. A 24 éves versenyző délelőtt 1:56.81 perces egyéni csúccsal másodikként lépett tovább, este viszont nem úszta ki annyira magát, 1:57.83-mas idővel csapott célba. A futam után elmondta, nem akarta újra elkövetni azt a hibát, mint júniusban a hazai rendezésű világbajnokságon, ahol a fináléra már nem maradt ereje, így mindenképpen tartalékolni akart.

A második elődöntőben Kós Hubert – aki csütörtökön 400 méter vegyesen negyedik volt – egyéni legjobbjától (1:57.64) mindössze négy századdal elmaradva, 1:57.68 perccel zárt.

A két magyar eredtileg a negyedik és az ötödik idővel került fináléba azonban a francia Yohann Ndoye Brouard rajtgépe leszakadt a start előtt, így ő a teljes program végén egyedül leúszhatta a távot, és végül összesítésben második lett, így Kós ötödikként, Kovács hatodikként várhatja a döntőt.

A szám döntőjét szombaton 18.10-kor rendezik.

Forrás:gondola.hu