Vizes Eb – Kós és Jakabos döntős, Hosszú búcsúzott

Kós Hubert döntős 200 méter vegyesen

Kós Hubert a második idővel bejutott a döntőbe 200 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.

Az UTE 19 éves versenyzője délelőtti idejét (2:00.65) megjavítva, 1:59.38 perccel csapott célba.

„Szerencsére sikerült elaltatni az ellenfeleket, hiszen én nem szoktam ilyen lassan kezdeni, így a végén én tudtam jönni és nem ők. Ugyanakkor a döntőben már mindenképpen erősebben kell indulnom, bízom egy jó úszásban” – nyilatkozta az MTI-nek Kós.

A szám döntőjét szerdán 18.37-kor rendezik.

Jakabos döntős, Hosszú búcsúzott 200 méter pillangón

Jakabos Zsuzsanna a hatodik helyen döntőbe jutott, Hosszú Katinka viszont a 13. helyen végzett 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.

A háromszoros olimpiai bajnok – azt követően, hogy 200 méter vegyesen nyolcadik lett a program elején – 2:14.54 perces idővel búcsúzott, honfitársa viszont 2:10.77-tel bekerült a szerdai zárónapon sorra kerülő fináléba.

„Elégedett vagyok az idővel, bár azért tudtam idén már ennél jobbat is. Remélem, van még bennem” – mondta az MTI érdeklődésére Jakabos.

Hosszú azzal kezdte a vegyes zónában várakozó magyar újságíróknak, hogy ahogyan előre jelezte, mindhárom számot bevállalta kedden, de ez most nem jött be: „Egyszerűen elfogytam, már délután éreztem, hogy szűkös az idő a regenerálódásra, de nem tudom mennyivel lett volna ez jobb, ha nem úszom délelőtt. Az egész felkészülés kicsit elcsúszott, ennyi.”

A 33 éves klasszis csalódottan fogalmazva elmondta, „nem jó érzés így versenyezni”, mert nincs hozzászokva, hogy nyolcadikként száll ki a vízből. Hozzátette, egy-két hét pihenő következik, mert jön az esküvője, azt követően viszont mindenképpen döntenie kell, mivel ha a folytatás mellett dönt, akkor bele kell állnia a kőkemény felkészülésbe.

Negyedik a 4×200 méteres vegyes gyorsváltó

A 4×200 méteres magyar vegyes gyorsváltó a negyedik helyen végzett a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.

A Márton Richárd, Mészáros Dániel, Pádár Nikolett, Ábrahám Lilla összeállítású négyes 7:34.55 perces idővel ért célba.

A számot a britek nyerték a franciák és a házigazda olaszok előtt, ez a három váltó kimagaslott a mezőnyből, így egymással vívott nagy harcot a dobogós helyezésekért.

Legyőzték a kontinensviadal arcát

Nem tudott hazai környezetben a kontinens legjobbja lenni a római úszó Európa-bajnokság „arca”, Gregorio Paltrinieri.

Az 1500 méter gyorson júniusban a Duna Arénában nagyszerű idővel, pályafutása során harmadszor világbajnok klasszist – aki az Eb-t hirdető óriásplakátokról köszön vissza a rómaiakra – a címvédő ukrán Mihajlo Romancsuk győzte le.

4×200 m vegyes gyorsváltó, Európa-bajnok:

Nagy Britannia (Thomas Dean, Matthew Richards, Freya Colbert, Freya Anderson) 7:28.16 perc
2. Franciaország (Salvan Hadrien, Wissam-Amazigh Yebba, Charlotte Bonnett, Lucile Tessariol) 7:29.25
3. Olaszország (Stefano Di Cola, Matte Ciampi, Alice Mizzau, Antonietta Cesarano) 7:31.85
4. MAGYAROSZÁG (Márton Richárd, Mészáros Dániel, Pádár Nikolett, Ábrahám Lilla) 7:34.55

Forrás:gondola.hu