Veretlenül mutatkoztak be a magyar csapatok az Európa-ligában

A héten megkezdődött az Európa-liga selejtezőjének első fordulója, ahol három magyar csapat is bemutatkozott.

Az első találkozókat követően mindhárom együttesnek van esélye a továbbjutásra. A legnehezebb dolga az MTK-nak lesz, amely döntetlent ért el Kazahsztánban, míg a DVSC és a Videoton már az odavágón eldöntötte a továbbjutás sorsát.Csütörtökön – magyar idő szerint – 16 órakor megrendezték a nap első Európa-liga selejtezőjét, amelyet az időeltolódás miatt tartottak ilyen korán. A kazahsztáni találkozónak magyar érdekeltsége is volt, az Aktobe ellenfele az MTK volt.

A mérkőzésen a budapesti csapat szerezte meg a vezetést Torghelle Sándor révén, aki egy középre gurított labdát kotort közelről a kapuba. Még az első félidőben megszületett a kazahok egyenlítő találata, amelyet büntetőből szereztek. A szabálytalanságot Torghelle követte el, igaz a visszajátszás alapján ez egy nagyon könnyű szívvel befújt büntető volt.

A második félidőben nem esett találat, így a végeredmény maradt az 1-1. A jövő heti visszavágót az idegenben lőtt gólnak köszönhetően az MTK várja előnyösebb helyzetből.

A nap második magyar szereplője a Videoton volt, amely a felcsúti Pancho Arénában az FC Zaria ellen játszott. Az első félidőben Géresi Krisztián góljával már vezetett a székesfehérvári együttes, de a kettős emberhátrányba kerülő moldáv csapatnak kétszer is betalált a csereként beálló Feczesin.

Így a Videoton hazai pályán 3-0-ra nyert, és szinte biztossá vált, hogy továbbjut a 2. körbe. Az ellenfél vélhetően a szerb Cukaricki lesz.

Magabiztosan kezdett a Debrecen is, amely a San Marinó-i La Fiorita Montegiardino otthonában mutatkozott be. A meccset jól kezdte a magyar együttes, Szakály Péter már az 5. percben megszerezte a vezetést. Még az első játékrészben növelte az előnyét a DVSC, Tisza Tibor volt eredményes.

A második félidőt az elsőhöz hasonlóan jól kezdte a DVSC, négy percet követően Tisza tudott duplázni. Később Szakály is meglőtte a maga második gólját, a végeredményt pedig Sekulic állította be. Az 5-0-nak köszönhetően biztossá vált a debreceni továbbjutás. A DVSC ellenfele a fehérorosz Torpedo Zhodino lesz.

Csatolt_cikkek: Olvasta már?Griezmann, Hazard, Kroos, Király – ők a nyolcaddöntők legjeiKirály előtt tiszteleg a brit sajtóEnnyi pénzt kaphatnak a magyar focisták az Eb utánRovatok: SportTelepülés: MagyarországCímkék: sport, labdarúgás, Magyarország, magyar csapat, Európa-liga, selejtezőForrás: