Vb-selejtezők: brazil botlás, Messi-gól

A brazil labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott Kolumbia vendégeként Barranquillában a dél-amerikai világbajnoki selejtező vasárnapi játéknapján.

Brazília kilenc győzelem után először veszített pontokat a mostani sorozatban, de így is magabiztosan áll az élen.

A második helyezett argentinok Uruguayt fogadták Buenos Airesben, és háromgólos, könnyed győzelmet arattak. A házigazdák az első félidő hajrájában kétgólos előnyre tettek szert – első találatuk Lionel Messi érdeme -, majd a második félidő közepén bebiztosították sikerüket.

A mezőny utolsó három helyezettje, Chile, Bolívia és Venezuela egyaránt pályaválasztóként tudott nyerni, így a három ponttal felzárkózott a középmezőny aljához.

Az ötödik fordulót eredetileg egy évvel ezelőtt rendezték volna, de a koronavírus-járvány miatt el kellett halasztani, miként az első körben idén márciusra tervezett pótlást is.

Kolumbia-Brazília 0-0

Argentína-Uruguay 3-0 (2-0)

g.: Messi (38.), De Paul (44.), Martinez (62.)

Bolívia-Peru 1-0 (0-0)

g.: R. Vaca (83.)

piros lap: H. Vaca (76., Bolívia)

Venezuela-Ecuador 2-1 (1-1)

g.: Machis (45+1.), Bello (64.), illetve Valencia (37.)

Chile-Paraguay 2-0 (0-0)

g.: Brereton (68.), Isla (72.)

piros lap: Aranguiz (74.), illetve Alderete (89.)

Az állás: 1. Brazília 28 pont/10 mérkőzés, 2. Argentína 22/10, 3. Ecuador 16/11 (20-13), 4. Uruguay 16/11 (13-13), 5. Kolumbia 15/11, 6. Paraguay 12/11, 7. Peru 11/11, 8. Chile 10/11, 9. Bolívia 9/11, 10. Venezuela 7/11

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.