Tizenegyesekkel jutott túl Japánon a horvát válogatott

A legutóbb ezüstérmes horvát válogatott 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-1-re kerekedett a japán csapat fölé a katari labdarúgó-világbajnokság első hétfői nyolcaddöntőjében.

Az első félidő jelentős részében a horvátok akarata érvényesült, a szünet előtt egy begyakorolt szögletvariációt követően mégis Maeda Dajzen szerzett vezetést az ázsiai együttesnek. A szünet után a horvátok Ivan Perisic fejesével egyenlítettek, így hosszabbításra mentették a találkozót, de a 2×15 perces ráadásban nem született újabb gól.

Az idegek harcában az európai együttes bizonyult jobbak, így története során harmadszor vette sikerrel a nyolcaddöntőt, amely Japánnak negyedszer jelentette a végállomást.

A pénteki negyeddöntőben Horvátországra a hétfő (ma) esti Brazília-Koreai Köztársaság párharc továbbjutójára vár.