Sportolimpia (Kolozsvár)

Sportolimpia (Kolozsvár)

Szeptember 18–20. között ötödik alkalommal került megrendezésre Kolozsvárott a középiskolásoknak szóló nagyszabású sportesemény, amely a Mi Olimpiánk 2019 nevet viselte.

A szervezésben az RMDSZ és Communitas Alapítvány mellett a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása, az oktatási minisztérium és a Babeș–Bolyai Tudományegyetem vett részt.

A Mi Olimpiánk 2019 fővédnöke Miklós Edit alpesi síző volt, akivel a megnyitó ünnepségen elhangzott beszédek után Szép Zoltán sportújságíró beszélgetett.

A háromnapos rendezvényen egy híján 30 erdélyi iskola több mint félezer, pontosabban 532 tanulója mérte össze erejét 8 sportág 29 versenyszámában. Az Erdély.ma a kosárlabda-turnék eseményeit követte a helyszínen.

Ezúttal hat leány- és öt fiúcsapat vívott körmérkőzést a minél jobb helyezésért és a szerencsés sorsolásnak köszönhetően mindkét győztes az utolsó napon dőlt el, a veretlenek összecsapásán.

A lányoknál az utolsó forduló megelőzően Csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium (a továbbiakban MÁFg) 43-24-re verte a Gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Főgimnázium (SEFg), 34-12-re a Székelyudvarhelyi Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium (BKGRK), 34-11-re a Szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium (KFFg) és 42-26-ra a Kolozsvári Báthory István Elméleti Líceum (BIEL) csapatát, míg a Sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum (MKEL) 36-23-ra nyert a SEFg, 36-29-re a BKGRK, 37-24-re a SEFg és 44-18-ra a BIEL ellen.

A döntőben a csíkiak semmi esélyt sem hagytak a szentgyörgyieknek és sima 32-18-cal húzták be a finálét.

A harmadik helyen zárt gyergyóiak 31-27-re verték az udvarhelyieket, 30-23-ra a szatmárnémetieket és 42-9-re a kolozsváriakat.

További eredmények: BKGRK-KFFg 30-23, BKGRK-BIEL 27-23, KFFg-BIEL 24-23.

A torna legjobb játékosa (MVP) címet Antal Enikőnek (MÁFg) ítélték oda.

A fiúknál a tavaly harmadik helyen zárt Bolyai Farkas Elméleti Líceum nem indult, a marosvásárhelyiek távolmaradása sokakat meglepett.

A zárónapi összecsapást megelőzően a Kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum (NMEL) 46-40-re nyert a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (KFFg), 67-19-re a Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium (BKGRK) és 64-22-re Báthory István Elméleti Líceum (BIEL) csapata ellen, míg a a tavalyi győztes Csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium (MÁFg) 56-36-ra verte a a szatmárnémetieket, 47-20-ra az udvarhelyiekeket és 66-33-ra a kolozsváriakat.

A döntő némiképp váratlan eredménnyel zárult, főleg ami arányait illeti. A kézdivásárhelyi csapat 33-23-ra nyert és soraiból került ki az MVP is, Kelemen Rudolf személyében.

További eredmények: KFFg-BKGRK 51-33, KFFG-BIEL 66-34, BKGRK-BIEL 42-29.

A többi sportág győztesei:

Asztalitenisz

Fiúk: Korábián Tamás (Apáczai Csere János Elméleti Líceum)

Hírdetés

Lányok: Fischer Anna-Gabriella (Bolyai Farkas Elméleti Líceum)

Vegyespáros: Korábián Tamás, Ágopcsa Éva (Apáczai Csere János Elméleti Líceum)

Atlétika

Fiúk, 100 m síkfutás: Zibilianu Dániel-Rudolf (Bolyai Farkas Elméleti Líceum)

Fiúk, 1000 méter síkfutás: Vigh Loránd Eduárd (Apáczai Csere János Elméleti Líceum)

Fiúk, távolugrás: Zibilianu Dániel-Rudolf (Bolyai Farkas Elméleti Líceum)

Fiúk, súlylökés: Tályai Lajos Leonárdó (Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed)

Lányok, 80 m síkfutás: Imre Eszter (Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda)

Lányok, 800 méter síkfutás: Virág Tímea-Vanda (Báthory István Elméleti Líceum)

Lányok, távolugrás: Kovács Anett (Simion Bărnuțiu Főgimnázium, Szilágysomlyó)

Lányok, súlylökés: Bálint Anita (Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely)

4X100 m vegyes váltó: Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Henter Szende, Tóth Dóra Eszter, Balogh Gergely, Zibilianu Dániel-Rudolf)

Kézilabda

Fiúk: ”Cserey-Goga” Technológiai Líceum (Kraszna)
Lányok: Tamási Áron Gimnázium

Labdarúgás

Báthory István Elméleti Líceum

Röplabda

Fiúk: Gheorghe Pop de Băseşti Technológiai Líceum (Szilágycseh)

Lányok: Báthory István Elméleti Líceum

Strandröplabda

Fiúk: Lovas Lóránd, Bakos Alex (Csiky Gergely Főgimnázium, Arad)
Lányok:
Túros Ágnes, Kálmán Réka (János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár)

Vegyes: Hölgyes Orsolya, Balázs Norbert (Báthory István Elméleti Líceum)

Úszás

Fiúk, 50 m gyors: Magyari Dávid (II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Líceum, Marosvásárhely)
Fiúk, 50 m hát:
Mihály Zsolt Hunor (Mikes Kelemen Elméleti Líceum)

Fiúk, 50 m mell: Szász Róbert Máté (Bolyai Farkas Elméleti Líceum)

Lányok, 50 m gyors: Szabó Nikolett (Bolyai Farkas Elméleti Líceum)
Lányok, 50 m hát: Lukács Henrietta Zsuzsanna (Bolyai Farkas Elméleti Líceum)
Lányok, 50 m mell:
Szabó Szandra (Bolyai Farkas Elméleti Líceum)
4×50 m vegyes gyorsváltó:
Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Fángli Henrietta, Szabó Nikolett, Gergely Ferenc, Magyary Előd).

Akárcsak tavaly, a versenyeken ezúttal is a Bolyai Farkas Elméleti Líceum diákjai szerezték a legtöbb érmet (9 arany, 2 ezüst, 6 bronz). A Báthory István Elméleti Líceum eggyel kevesebb, azaz tizenhat dobogós helyezéssel (4-7-5) a második, a másik kolozsvári iskola, az Apáczai Csere János Elméleti Líceum pedig 7 éremmel (3-2-2) a harmadik helyet szerezte meg a medáltáblázaton. További 12 iskola sportolói legalább egy aranyérmet gyűjtöttek, míg a Kölcsey Ferenc Főgimnázium 9 érme közül egy sem volt a legfényesebb (0-5-4).

További fotók: https://www.facebook.com/amiolimpiank/

Turós-Jakab László


Forrás:erdely.ma
Tovább a cikkre »