Ránctalanító krémek: mikor kezdjük használni őket?

Ránctalanító krémek: mikor kezdjük használni őket?

Az egészséges, friss arcbőr látványa amellett, hogy jó érzéssel tölt el bennünket, esztétikai élményt is jelent. Ehhez azonban be kell tartanunk egy aranyszabályt: az életkorunknak megfelelő bőrápolást.

Az első látható ráncok megjelenésekor sokan csak legyintenek: bőven ráérnek még ránctalanító krémet használni. Akad olyan vélekedés is, miszerint 30 éves kor alatt elég a gondos hidratálás, és csak a mély ráncok állandósulásakor kell megoldást keresni komolyabb, fajsúlyosabb krémek formájában. Ez azonban tévedés, minél előbb gondoskodunk bőrünk megfelelő ápolásáról, annál tovább élvezhetjük fiatalosságát, feszességét – írja a Házipatika.com.

A bőr öregedésének látható jelei, a finom ráncocskák és barázdák körülbelül 25 éves korunk körül kezdenek láthatóvá válni arcunkon. Ennek oka, hogy 25 éves kor után a bőrünkben található kollagén – szervezetünk fő fehérjéje, bőrünk egyik „építőköve” – mennyisége évente körülbelül egy százalékkal csökken. Ilyenkor még feszes, rugalmas ugyan a bőr, de már célzott ápolásra szorulhat. Hogy a húszas évek elején kinél mikor jön el ez az időpont, számos tényezőtől függ. Amikor viszont eljön, érdemes azonnal kialakítani a számunkra legmegfelelőbb ápolási rutint.

Bőrünk állapotát és öregedését biológiai életkorunkon kívül körülbelül 20 százalékban genetikai adottságaink – például bőrtípusunk – befolyásolják, a többi életmódunk és ápolási szokásaink függvénye. Idő előtti öregedéshez és a ráncok korai megjelenéséhez vezethet a helytelen, egyoldalú táplálkozás – zsíros, cukros, vitaminban szegény ételek túlzott fogyasztása -, az alacsony zöldség- és gyümölcsbevitel. Szintén ilyen hatása van az elégtelen folyadékfogyasztásnak, káros szokásainknak – például dohányzás, mértéktelen napozás fényvédőt tartalmazó krém használata nélkül -, a környezetszennyezésnek, a stressznek és a bőrápolás elhanyagolásának.

Hírdetés

Az időben elkezdett, megfelelő helyekre koncentráló ápolás lassíthatja az öregedés látható jeleit és javíthatja bőrünk általános állapotát. Az idősödésről egyébként három jól észrevehető jel árulkodik: megjelennek a ráncok, valamint csökken a bőr feszessége és rugalmassága. Először a finom ráncok – nevetőráncok vagy szarkalábak – jelennek meg, elsősorban a külső szemzugban. Egy idő után ezek állandósulnak. Megjelennek a homlokráncok, sokaknál gyorsan elmélyül a vízszintes ránc. Ahogy fokozatosan csökken a bőr feszessége és rugalmassága, úgy rajzolódnak ki a mélyebb ráncok, barázdák, például az orr és a száj körül. Megereszkedik az arckontúr is, ekkor vonásaink már nem rajzolódnak ki olyan feszesen. Fakóbb lesz az arcbőr és csökken a tömörsége is: elvékonyodik, gyengébb lesz.

A többi arcápolási termékhez hasonlóan a ránctalanító krémek is a különféle területekre koncentrálnak. A szemránckrémek célzottan arcunk egyik legérzékenyebb területét ápolják. A  bennük található hatóanyagoknak köszönhetően – például antioxidánsokkal, hialuronsavval – feszesítenek, hidratálnak és kisimítják a finom ráncokat. Ezek a termékek gyakran tartalmaznak fényvédőt, ami gátolja az idő előtti öregedést.

A ránctalanító arcápoló koncentrátumok (antioxidánsokkal, például C-vitaminnal) serkenthetik a bőr hámsejtjeinek kollagéntermelését. Az antioxidánsok megkötik a külső hatásokra – napsugárzás, környezetszennyezés – keletkező szabadgyököket: erősítik, ragyogóvá, frissé teszik a bőrt.

A ráncfeltöltő nappali arckrémek többsége már tartalmaz magasabb faktorszámú, például FF30-as fényvédőt. Ezek főképp arra hivatottak, hogy feltöltsék a ráncokat és fiatalosabbá tegyék a bőrt. A ránctalanító éjszakai arckrémek pedig gazdagabb textúrájú készítmények. Hatóanyagaik alvás közben „dolgoznak”, sejtenergetizáló hatásukkal csökkenthetik a mély ráncokat is.

Bármilyen arcápolási rutint alakítunk ki, azt sosem szabad elfelejteni, hogy a rendszeresség különösen fontos. Azt is érdemes észben tartani, hogy a legdrágább krémek sem tesznek csodát, ha életmódunkkal nem segítjük bőrünk megújulását.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »