Rajt Argentína ellen – kiderült, kik lesznek a csapatban

Rajt Argentína ellen – kiderült, kik lesznek a csapatban

Pénteken 18 órakor Argentína ellen kezdi meg szereplését a magyar férfi válogatott a dán-német közös rendezésű világbajnokságon.

– Az argentinok ellen a jelölt 16 játékos lép pályára, de hosszú a torna, jól kell sáfárkodnunk az erőnkkel és a cseréinkkel is – mondta el Csoknyai István szövetségi kapitány. – Kellemetlen stílusban játszik első ellenfelünk, folyamatosan készültünk az edzéseken és a videózások során a dél-amerikaiak elleni játékra, hiszen mindenképpen győzelemmel szeretnénk kezdeni a vb-t.

A magyar együttes szerdai megérkezését követően az edzőcsarnokban, majd csütörtökön már a több mint 12 ezer néző befogadására alkalmas, a közelmúltban épült Royal Arenában tartotta edzését, amelyen mind a védekező-, mind a támadó taktika terítékre került.

Argentína ellen eddig mindössze három alkalommal játszott a magyar férfi együttes:

igaz, a rivális sorait a kispadon a Barcelona, a spanyol válogatott és a Plock korábbi trénere, a spanyol Manolo Cadenas erősíti. a legutóbbi férfi Bajnokok Ligája FINAL4 legjobbjának választott montpellier-i kézilabdázó, Diego Simonet ugyanakkor nincs a keretben.

Kapusok: MIKLER Roland (Telekom Veszprém), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)

Jobbszélső: HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE)

Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Ferencváros), BALOGH Zsolt (MOL-Pick Szeged), NAGY László (Telekom Veszprém)

Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)

Beállók: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)

Balátlövők: BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), ILYÉS Ferenc (Grundfos Tatabánya), JAMALI Iman (Telekom Veszprém), LIGETVÁRI Patrik (Ademar León, spanyol)

Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya)

Tartalékok: MÁTHÉ Dominik (Balatonfüredi KSE), SCHUCH Timuzsin (Ferencváros), SZITA Zoltán (Balatonfüredi KSE)

(A világbajnokság során 3 cserére van lehetőség.)

Kapusok: Mathias SCHULZ (Pfadi Winthertur, svájci), Leonel MACIEL (Ciudad Encantada, spanyol)

Jobbszélsők: Federico VIEYRA (Ademar León), Santiago Baronetto (Ciudad Encantada)

Irányítók, átlövők: Sebastian SIMONET (Ademar León, spanyol), Pablo SIMONET (Benindorm, spanyol), Manuel CRIVELLI (Nice, francia), Juan Pablo FERNANDEZ (Luján), Nicolas BONANNO (Huesca, spanyol), Guillermo FISCHER (Teucro, spanyol)

Beállók: Gonzalo CAROU (Ademar León), Gaston MOURINO (Valladolid, spanyol), Lucas MOSCARIELLO (Ciudad Encantada)

Balszélsők: Federico FERNANDEZ (Luján), Ignacio PIZZARRO (Luján), Ramiro MARTINEZ (Zamora, spanyol)

Szövetségi kapitány: Manolo CADENAS

(Férfi világbajnokság, Dánia-Németország, 2019. január 10-27.)

A-csoport (Berlin): Franciaország, Oroszország, Németország, Szerbia, Brazília, Korea

B-csoport (München): Spanyolország, Horvátország, Macedónia, Izland, Bahrein, Japán

C-csoport (Herning): Dánia, Norvégia, Ausztria, Tunézia, Chile, Szaúd-Arábia

D-csoport (Koppenhága): Svédország, Magyarország, Katar, Argentína, Egyiptom, Angola

A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe.

Január 11., 18:00: Argentína-Magyarország (tv: M4 Sport)

Január 13., 18:00: Magyarország-Angola (tv: M4 Sport)

Január 14., 15:30: Magyarország-Katar (tv: M4 Sport)

Január 16., 18:00: Magyarország-Egyiptom (tv: M4 Sport)

Január 17., 20:30: Svédország-Magyarország (tv: M4 Sport)

A-B-ág: Köln, január 19-23.

C-D-ág: Herning, január 19-23.

Köln, Koppenhága, január 19-20.

Hamburg, január 25.

A 7. helyért: Herning, január 26.

Az 5. helyért: Herning, január 26.

A 3. helyért, döntő: Herning, január 27.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »