Pénteki magyar éremeső képekben

Éremesőt hozott Magyarországnak a riói olimpiai pénteki napja: a magyar csapat két ezüst és két bronzérmet szerzett.

Márton Anita nagyszerű országos csúccsal, 19,87 méteres eredménnyel nyert bronzérmet súlylökésben a riói olimpia pénteki versenynapján.

Fotó: Europress/AFP

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Kapás Boglárka 800 méteres gyorsúszásban nyert bronzérmet a pénteki döntőben. A szám 23 éves magyar Európa-bajnoka az egy nappal korábban úszott országos csúcsából (8:19,43) több mint három másodpercet faragva 8:16,37 perces idővel csapott célba.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 200 méter háton csapott másodikként a célba. A bajai úszó 2:06,05 perces idővel, óriási csatában lett második az amerikai Maya Dirado mögött.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Cseh László – hármas holtversenyben – nyert ezüstérmet 100 méter pillangón. A 30 éves magyar klasszis 51,14 másodperces idővel csapott célba, csakúgy mint a szám háromszoros címvédője, az amerikai Michael Phelps, illetve a világbajnok dél-afrikai Chad Le Clos.