Öt arannyal az ötödik helyen – képekben

Ötödik helyen áll öt arannyal Magyarország a riói olimpián.

Az éremtáblázat élén az Egyesült Államok áll tizenegy aranyéremmel. Magyarországot Kína, Japán és Ausztrália előzi még meg.

Szász Emese szerezte az első aranyérmet, miután 15–13-ra legyőzte az olasz Rossella Fiamingót a női párbajtőrverseny döntőjében vasárnap.

Fotó: Europress/AFP

A második aranyérmet Hosszú Katinka nyerte, miután világcsúccsal győzött a 400 méteres vegyesúszás versenyszámának döntőjében.

Az Iron Lady a vasárnapi diadala után a 100 méter hát hétfői fináléjában is aranyérmet nyert.

A 27 éves sportolónő szerdán 200 vegyes úszásban aratott rajt-cél győzelmet. Hosszú Katinka ezzel beállította Egerszegi Krisztina magyar rekordját az egy olimpián szerzett úszó aranyérmek tekintetében, továbbá elsőként triplázott a brazíliai metropoliszban.

A magyarok ötödik elsősége Szilágyi Áron nevéhez fűződik, miután a Vasas 26 éves vívója 15-8-ra verte az amerikai Daryl Homert a férfi kardverseny döntőjében, megvédve ezzel londoni címét.