Olimpiai program: ma is lesz kinek szurkolnunk

A tegnapi, nagyszerűen sikerült első nap után a vasárnapi versenynap egyik legérdekesebb magyar érdekeltségű eseményének az ökölvívó Bacskai Balázs bemutatkozása ígérkezik a riói olimpián, de várhatóan Babos Tímeát is láthatjuk.

 

A 69 kilogrammosok között 2010-ben Európa-bajnok Bacskai pályafutása első olimpiai szereplése előtt áll, és magyar idő szerint 23.15-kor mumusát, a francia Souleymane Cissokhót kellene legyőznie ahhoz, hogy bejusson a legjobb 16 közé. Eddig négyszer bokszoltak egymással, s mindig a magyar vesztett.

 

A sportlövőknél a női légpisztolyosok versenyében Tobai-Sike Renáta és Egri Viktória versenyez majd, Kovács Zsófia pedig – aki az egyetlen magyar női tornász Rióban – a selejtező második csoportjában szerepel.

 

Az Olimpiai Uszodában Hosszú Katinka és Balog Gábor 100 méter háton, Bernek Péter és Kozma Dominik 200 méter gyorson, Sztankovics Anna 100 méter mellen, Késely Ajna és Kapás Boglárka pedig 400 méter gyorson lép majd rajtkőre az előfutamban, ahol a magyar férfi 4×100-as gyorsváltó is érdekelt lesz.

 

A sportlövők 14.30-kor kezdődő trapversenyénél ott lesz a vágsellyei világbajnok Varga Erik is.

 

A MAGYAR VERSENYZŐK PROGRAMJA IDŐRENDBEN

 

SPORTLÖVÉSZET
14.00–16.30: női légpisztoly, selejtező (Egri Viktória, Tobai-Sike Renáta)

TORNA
14.45–3.00: női selejtező, 5. csoport (Kovács Zsófia)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka)

ASZTALITENISZ
16.00: férfiak, 2. forduló (Li Ping–Pattantyús Ádám)

ÚSZÁS
18.02: női 100 m hát, előfutamok (Hosszú Katinka)
18.22: férfi 200 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kozma Dominik)
19.19: férfi 100 m hát, előfutamok (Balog Gábor)
19.39: női 400 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
20.11: férfi 4×100 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Gyárfás Bence, Holoda Péter, Pulai Vince, Reményi Ármin)

ASZTALITENISZ
18.30: nők, 2. forduló (Ri Mjong Szun–Lovas Petra) 

ASZTALITENISZ
23.00: nők, 3. forduló (Tu Hoj-kemPóta Georgina)

ÖKÖLVÍVÁS
23.15: férfi 69 kg, selejtező (Bacskai Balázs–Souleymane Diop Cissokho)

 

 

 

forrás: origo.hu, nemzetisport.hu
borítókép: paralympic.org


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »