Novák Katalin Brazíliában: Bolsonaro elnökkel a béke követei vagyunk

Novák Katalin Brazíliában: Bolsonaro elnökkel a béke követei vagyunk

Bolsonaro elnök úrral mi a béke követei vagyunk – mondta Novák Katalin köztársasági elnök a Jair Bolsonaro brazil elnökkel folytatott megbeszélés után adott sajtónyilatkozatában Brazíliavárosban.

Brazília békeszerető ország, ahol az elmúlt száz évben nem volt háború, és azt szeretné mindenki, hogy ez a jövőben is így maradjon – mondta Novák Katalin, hozzátéve: azt szeretnénk, ha Magyarországot sem érintené a háború.

A brazil elnök azt hangsúlyozta, hogy fő célja megvédeni a család értékeit, kiállni a sajtószabadság és a demokrácia mellett. Azt mondta, hogy Novák Katalinnal kereskedelmi kérdésekről, a jövőbeli együttműködésről, a gazdasági kapcsolatokról is beszélgettek, amelyek folyamatosan bővülnek, hasonlóan a hadiiparhoz.

Az MTI tudósításában azt írja, Bolsonaro úgy fogalmazott: „100 ezer magyar él köztünk, és mi olyan ország vagyunk, ahol mindannyian békében élünk.

„Jelenleg konfliktus van Magyarország szomszédságában – az orosz-ukrán háborúra gondolok. Volt egy nagy beszélgetésem a háború előtt Putyin elnökkel. Az igazság sokszor fáj, de nincs más út, csak a békés együttélés”

Hírdetés

– mondta Bolsonaro.

A brazil elnök kiemelte: hatalmas megtiszteltetés számára Novák Katalin látogatása. Hangsúlyozta, hogy Magyarországot és Brazíliát a haza, a család és a szabadság védelme köti össze.

Novák Facebook oldalán azt írta: Bolsonaro brazil elnökkel a béke követei vagyunk.

„Egyetértettünk abban, hogy békére, mielőbbi békekötésre van szükség az orosz-ukrán háborúban, amelyhez Brazília és Magyarország is felajánlja a közvetítői szerepet. Arra kértem a brazil elnököt, hogy országa befolyását is használja fel annak érdekében, hogy minél előbb véget érhessen szomszédunkban a háború”

– fogalmazott a köztársasági elnök.

Novák kiemelte: „Tudatos döntésem, hogy az első Európán kívüli utam Brazíliába vezetett, mert a két ország közötti együttműködés rendkívül fontos. Brazília stratégiai partner, a két ország között diplomáciailag, gazdaságilag, a tudomány területén és az oktatásban is egyre szorosabb a kapcsolat.”


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »