Nem indulhat a Bajnokok Ligájában a Manchester United

SportNagy-Britannia

Az angol labdarúgó-bajnokság 38. fordulójában eldőlt az egyetlen nyitott kérdés is. A Bajnokok Ligájában a Manchester City fog indulni, miután a negyedik helyen végeztek. A bajnokság nem ért véget, mert a Manchester United-Bournemouth összecsapást elhalasztották bombariadó miatt. A Unitednek 19 góllal kellene nyernie, ha előzni szeretne. Bogdán Ádám kezdett a Liverpoolban.

Egy mérkőzés kivételével lejátszották az összes Premier League-meccset a 2015/16-os szezonban. A tervek szerint az idény vasárnap délután véget ért volna, de a Manchester United stadionját egy gyanús csomag miatt ki kellett üríteni, és a mérkőzést egyelőre ismeretlen időpontra halasztották.

A forduló előtt már tudni lehetett, hogy a dobogón a Leicester City, a Tottenham és az Arsenal végez, de arról is írtunk korábban, hogy melyik három csapat folytatja a másodosztályban. Egyetlen nyitott kérdés volt, a Bajnokok Ligája miatt fontos 4. hely sorsa még nem dőlt el.

A forduló előtt két ponttal vezetett a Manchester City a United előtt, így a Citynek a saját kezében volt a sorsa. A döntetlen is jó eredménynek számított a City javára, mert pontegyenlőség esetén a gólkülönbség rangsorol az angol bajnokságban, így egy döntetlen esetén a Manchester Unitednek 19 góllal kellene nyernie a Bournemouth ellen.

A Manchester City nagyon jól kezdte a mérkőzést, a lassan mozgó Swansea védők között Iheanacho reagált a leggyorsabban egy kipattanóra.

Az állást Andrew Ayew egyenlítette ki, aki az első félidő hosszabbításában lőtt szabadrúgásból a kapuba. A lövés megpattant a sorfalon.

A második félidőben nem született több gól, így a döntetlennek köszönhetően a Manchester City gyakorlatilag megszerezte a 4. helyet a bajnokságban.

A fordulóban kezdőként lépett pályára Bogdán Ádám a Liverpool csapatában, a magyar kapus egy gólt kapott a West Bromwich Albion elleni összecsapáson, a mérkőzés végeredménye 1-1 lett.