Négy paralimpikonunk döntős

A kilencedik helyen ért célba Boronkay Péter a triatlonosok versenyében a riói paralimpián.

53 kilogrammos teljesítményével szintén kilencedik lett az erőemelő Mezei Zsolt.

Az úszóknál Kézdi Réka 50 méter pillangón második legjobb idővel jutott a döntőbe. Ugyanebben a számban Engelhardt Katalin tizedik lett, 100 méter háton Pap Bianka pedig másodikként ért célba az előfutamban, így ők is készülhetnek a fináléra.

A cselgáncsozóknál a 70 kg-os Szabó Nikolett a bronzéremért küzdhet.

Az asztaliteniszezőknél Berecki Dezső, második csoportmeccsét is elveszítette, ezzel búcsúzott a tornától. Kikapott Major Endre is, ő azonban veresége ellenére továbbjutott a kiesése szakaszba.

Az evezős Lőrincz Krisztina ötödik lett az egypár reményfutamában, így a B döntőben lesz érdekelt.