Nagy csatában maradt le a dobogóról Kapás Bogi

Kapás Boglárka új országos csúccsal negyedik lett 400 méter gyorson a riói olimpián.

A szám 23 éves Európa-bajnoka, a táv felénél ötödikként fordult, majd feljött a negyedik helyre, és ugyan a dobogóért is harcban volt, de végül nem tudta lehajrázni – a szintén amerikai – Leah Smith-t és 45 századdal lemaradt a bronzéremről.

Kozma Dominik 200 méter gyorson nem került döntőbe. A 25 éves magyar versenyző a délutáni előfutamban új egyéni csúcsot úszott, de egy kisebb sérülés miatt nem tudott ezen tovább faragni, így hetedik, összesítésben 15. lett. A szám másik magyar indulója, Bernek Péter a 37. lett, ő így nem jutott tovább, ahogy a férfi 4×100-as gyorsváltó sem a 12. helyük után. Balog Gábor 100 méter háton lett 25., A nőknél Sztankovics Anna a 24. helyen végzett 100 méteres mellúszásban, a mindössze 14 esztendős Késey Ajna pedig 21. lett 400 gyorson.