Magyar Kupa: ötöst gurított a Fehérvár is, a Paks is

Mindkét élvonalbeli csapat, a Fehérvár és a Paks is nyert a Magyar Kupa negyedik fordulójának záró mérkőzésein. Előbbi a BVSC-t, utóbbi a III. Kerületi TVE-t ütötte el a továbbjutástól.

A székesfehérvári együttes már a félidőben háromgólos előnyben volt Nikolics Nemanja és Dárdai Palkó góljainak köszönhetően. A második játékrészben Nikolics még egyszer megzörgette a hazaiak hálóját, mesterhármast szerezve az összecsapáson. A két magyar játékos után Kenan Kodro is betalált, a zuglóiak azonban nem adták fel, és két gólt is tudtak szerezni. A mérkőzés 2-5-ös eredménnyel zárult.

A paksiak alig tíz perc után már hárommal vezettek a III. Kerületi TVE ellen, amire a hazaiak mestere próbált is reagálni, hármas cserét eszközölt a találkozó 17. percében.

A méretes zakótól azonban így sem tudott megmenekülni a másodosztályú gárda és a 30. percre már 0-5-öt mutatott az eredményjelző. Az első osztályú zöld-fehér csapat ezután már nem szerzett gólt, így egész olcsón megúszta Kemenes Szabolcs csapata.

A Fehérvár a Szegeddel, a Paks a szintén másodosztályú Csákvárral mérkőzik meg a legjobb tizenhat között.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért):

BVSC-Zugló (III.)-MOL Fehérvár FC 2-5 (0-3)

III. Kerületi TVE (II.)-Paksi FC 0-5 (0-5)

Kolorcity Kazincbarcika (III.)-Diósgyőri VTK (II.) 3-2 (2-1)

ZTE FC-Budapest Honvéd 0-1 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után

Budafoki MTE (II.)-Újpest FC 1-2 (0-0)

Aqvital FC Csákvár (II.)-Pécsi MFC (II.) 2-0 (2-0)

Szombathelyi Haladás (II.)-Gyirmót FC Győr 0-0 – tizenegyesekkel: 2-3

Kecskeméti TE Hufbau (II.)-Debreceni VSC 2-1 (0-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után

Szeged-Csanád Grosics Akadémia (II.)-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-1

VSK Tököl (megyei I.)-Ferencvárosi TC 0-7 (0-6)

Kisvárda Master Good-MTK Budapest 4-1 (3-0)

WKW ETO FC Győr (II.)-Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)

FC Nagykanizsa (III.)-Tatabánya SC (III.) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után

Jászberényi FC (III.)-Vasas FC (II.) 0-1 (0-1)

ESMTK (III.)-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 2-4 (0-3)

Szegedi VSE (megyei I.)-Ceglédi VSE (III.) 0-2 (0-0)