Magabiztos Atlético-siker a vérszegény Bayern ellen

Az Atlético Madrid hazai pályán ellentmondást nem tűrő játékkal, 1-0-ra verte a mezőnyben sokat passzoló, de a kapu előtt haloványan teljesítő Bayern Münchent a Bajnokok Ligája D csoportjának második játéknapján.

„Az Atléticónak szüksége van rá” – nyilatkozta szeptember végén a második számú madridi csapat sztárja, Antoine Griezmann Diego Simeonéről, akiről nyáron az a pletyka keringett, hogy távozhat a klubtól. A sokak által csak „Főnökként” emlegetett szakember a híresztelések ellenére nem hagyta el Madridot, azonban hivatalosan is jelezte, 2020 helyett csak 2018-ig marad a Matracosok kispadján. Ebből következik, hogy az argentin mesternek kevesebb lehetősége van arra, hogy a csapatával Bajnokok Ligáját nyerjen. Regnálása alatt a piros-fehérek kétszer jutottak el a legrangosabb európai kupasorozat döntőjébe, ám 2014-ben és 2016-ban is drámai végjáték után maradtak alul a Real Madriddal szemben.

Simeone a 2016/2017-es idényben újra megpróbálja elhódítani a BL-serleget. A bemutatkozás a D-csoportban pedig nem is lehetett volna „atléticósabb”. A csapat a PSV Eindhoven otthonában lépett pályára és egy Oblak által védett büntető mellett egy apró góllal hozta el a három pontot. A Bayern hispán vetélytársával ellentétben egy laza ötöst hintett Münchenben az FK Rosztov csapatának. Mindkét szakvezető tudta: az első kör csak bemelegítés a madridi csata előtt.

Revansra készültek a bajorok

A két csapat nem is olyan rég már csatázott egymással, méghozzá a tavalyi BL-elődöntőben. A bajorokat az előző kiírásban épp a mostani ellenfél, az Atlético Madrid állította meg úgy, hogy otthon 1-0-ra nyert, Münchenben pedig 2-1-re kikapott. Érdekesség, hogy a 2016-os találkájuk előtt legutóbb 1974-es bajnokcsapatok Európa-kupájának fináléjában csaptak össze. Akkor müncheni győzelmet hozott az összecsapás.

A Bayern München új edzőjével, Carlo Ancelottival egyébként a szezonkezdet óta magas fordulatszámon pörög. Augusztus 14-én 2-0-ra győzték le a Borussia Dortmundot a Szuperkupáért, majd a bajnokságban öt forduló alatt 15 pontot gyűjtöttek.

Ezzel szemben Simeone fiai nehezebben indultak. A spanyol bajnokságban, azaz a La Ligában két meccsen összesen két pontot szereztek, aztán elkezdték a gól-, illetve pontgyártást. A szeptember 21-i, szerdai, barcelonai 1-1-gyel és a hétvégi, Deportivo elleni sikerrel megmutatták, van tartásuk.

A spanyol fővárosban rendezett mérkőzés első pillanataiban talán még a csordultig megtelt Vicente Calderónban helyet foglalók is csodálkoztak. Kedvenceik ugyanis a megszokott „kivárásos”, a támadás jogát inkább átadó stílusuktól eltérően a nyílt sisakos játékot választották.  Ennek is köszönhető, hogy az első félidő felénél már többször kellett nagyot védenie a bajorok világklasszis hálóőrének, Neuernek. Igaz, Oblaknak is volt dolga Lewandowski fejesénél, vagy épp Müller félfordulatos lövése után.

De a nagyobb helyzetei a hazaiaknak voltak. Fernando Torres a 22. percben két méterről kapufát fejelt, majd tíz percre rá egy zseniális Koke-passzt bombázott az ötös bal sarkáról az oldalhálóba. Előbbi jelenetet, azaz a remek átadást még Simeone is látványosan megtapsolta.

Aztán még jobban üthette össze a két kezét az argentin a 35. percben. Ekkor ugyanis az első félidőben folyamatosan agresszívan visszatámadó Matracosok Griezmann révén labdát szereztek a müncheni térfél közepén, Carrasco pedig 17 méterről a bal kapufa segítségével a hálóba lőtt (1-0). Ez volt egyébként a második gól amit a Bayern ebben a szezonban kapott.

Három perccel később jöhetett volna a válasz: Lewandowski készített le Ribérynek az ötös sarkán egy bal oldalról felé érkező labdát, a francia támadó azonban a jobb kapufa mellé lőtt.

Simeone fiai tehát már az első negyvenöt percben jelezték, a pályán nem sokat számít a két keret közt papíron megjelenő 90 millió eurós (493 millió kontra 582 millió eurós) különbség.

A második játékrész már a Bayern abszolút fölényét hozta, igaz ez csak a passzok számában mutatkozott meg (250-591). Hatékonyságuk ezzel együtt nem változott. Az osztrákok válogatottja Alaba és a német vb-győztes Müller azért próbálkozott, amellett, hogy a bajorok rendületlenül keresték a rést a spanyol falon. Hiába, a vendégek a legtöbb esetben a befejezésnél vagy az utolsó előtti passznál rossz döntéseket hoztak. Bár a 77. percben Lewandowski öt méterre a kaputól könnyen kiegyenlíthetett volna, fejese azonban elcsúszott Oblak kapuja mellett. Az Atlético ellenfelével ellentétben a minél gyorsabb támadás befejezésben gondolkodott. A sebesen felérő támadó egység egyik legaktívabb tagja, Carrasco a második negyvenöt percben is többször megtornáztatta Neuert.

A találkozó a 82. percben el is dőlhetett volna. A chilei válogatott Vidal, saját tizenhatosán belül feleslegesen feldöntötte a hazai balbekket, Filipe Luíst. A jogosan megítélt büntetőhöz Griezmann állt oda, és akárcsak nyáron az Eb-n, ezúttal is a kapufát találta a telibe. No, de a kipattanó után volt még esemény. Az előző szabálytalanságának hatása alatt álló Vidal úgy felrúgta a magát szöktetni próbáló Saúlt, hogy azt már pestiesen szólva a Malév perelte, annyit „szállt”a levegőben. A nagy felhördülés után a végén még egy Gameiro és egy Robben lövés borzolta a kedélyeket, de jelentős változás már nem történt. Összességében a hatékonyabban és agresszívabban futballozó hazaiak megérdemelten nyertek 1-0 arányban a kapu előtt vérszegény támadójátékot bemutató Bayern ellen.

Eredmények, 2. forduló:

A csoport:

Arsenal (angol)-FC Basel (svájci) 2-0 (2-0)

gólszerző: Walcott (7., 26.)

Ludogorec (bolgár) – Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)

g.: Natanael (16.), illetve Matuidi (41.), Cavani (55., 60.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (4-2), 2. Arsenal 4 (3-1), 3. Ludogorec 1 (2-4), 4. Basel 1 (1-3)

B csoport:

Napoli (olasz)-Benfica (portugál) 4-2 (1-0)

g.: Hamsik (20.), Mertens (51., 58.), Milik (54., 11-esből), illetve Guedes (71.), Salvio (86.)

Besiktas (török)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-1 (1-0)

g.: Quaresma (29.), illetve Cigankov (65.)

Az állás: 1. Napoli 6 pont, 2. Besiktas 2, 3. Dinamo Kijev 1 (2-3), 4. Benfica 1 (3-5)

C csoport:

Borussia Mönchengladbach (német)-FC Barcelona (spanyol) 1-2 (1-0)

g.: T. Hazard (34.), illetve Turan (65.), Piqué (74.)

Celtic (skót)-Manchester City (angol) 3-3 (2-2)

g.: Dembele (3., 47.), Sterling (20., öngól), illetve Fernandinho (12.), Sterling (28.), Nolito (55.)

Az állás: 1. FC Barcelona 6 pont, 2. Manchester City 4, 3. Celtic 1, 4. Borussia Mönchengladbach 0

D csoport:

Atlético Madrid (spanyol)-Bayern München (német) 1-0 (1-0)

g.: Carrasco (35.)

FK Rosztov (orosz)-PSV Eindhoven (holland) 2-2 (2-2)

g.: Poloz (8., 37.), illetve Propper (14.), De Jong (45.+2)

Az állás: 1. Atlético Madrid 6 pont, 2. Bayern München 3, 3. PSV Eindhoven 1 (2-3), 4. FK Rosztov 1 (2-7)