A brit lap szerint a McDonald’s egyik vidéki étterme dresszkódot vezetett be. A melbourne-i Oakwoodban található egység a következő szöveget írta ki:
„Ha nincs póló, nincs cipő, akkor nincs kiszolgálás sem”
Ezt később erre a némiképp udvariasabb üzenetre cserélték:
„Vendégeink kényelme érdekében megkérjük önöket, vegyenek fel cipőt és felsőruházatot az éttermünkben.”
A vásárlók természetesen meglepődtek, szóvá téve, hogy ez elég ellentmondásos annak a fényében, hogy a legutóbbi McDonald’s-reklámban éppen bermudanadrágot vagy bikinit viselő szörfösök vásárolnak Big Mac szendvicseket.
A gyorsétteremlánc szóvivője a 9newsnak azt mondta, hogy a kiírásra azért volt szükség, mert az oakwoodi egységükbe sok csuromvizes ember járt be egy közeli medencéből, akik összevizezték a padlót, és ezzel csúszásveszélyt idéztek elő. Ugyanakkor a szóvivő elmondta, a zavaró feliratot eltüntették, és más biztonsági intézkedést találnak majd ki helyette.