Houellebecq: Hollande „jelentéktelen”, Valls „retardált”

houellebecq

CORRIERE DELLA SERA

Michel Houellebecq /a nagysikerű francia regényíró, akinek az iszlám bevándorlással foglalkozó könyve nemrégiben Behódolás címmel jelent meg magyar kiadásban/ a vezető olasz lapban írt cikkében Francois Hollande francia elnököt „jelentéktelennek”, míg Manuel Valls francia miniszterelnököt „retardáltnak” nevezte. Szintén tegnap a New York Times-ban megjelent véleménycikkében azt emelte ki, hogy a francia vezetők cserbenhagyták saját népüket.

 

POLITICO

Gyökeres változáson mehet keresztül az unió Schengen-övezete. Felmerült a gondolata a mini-Schengennek, amelyet öt állam alkotna. Az öt állam – Németország, Ausztria, Belgium, Hollandia és Luxembourg – képviselői ma találkoznak Brüsszelben. Tegnap a holland külügyminiszter nem használta a sajtó előtt a „mini-Schengen” fogalmát, amikor a mai brüsszeli találkozóról beszélt, jelenti az uniós ügyekre szakosodott lap. Tegnapi sajtókonferenciáján Thomas de Maiziere német belügyminiszter elmondta, a hollandok több alkalommal felvetették az ötletet, de a németek „nem voltak túlzottan lelkesek”. Kijelentette: „Politikai célunknak az kell lennie, hogy a Schengen-i terület egészként működjék. Minden másnak csak kiegészítő szempontnak szabad lennie.”

 

SPUTNIK

Oroszország és Egyiptom tegnap kormányközi megállapodást írt alá Egyiptom első atom erőműve építésére, idézi az orosz hírügynökség angol nyelvű portálja az orosz Roszatom vállalat közleményét. A megállapodás értelmében a Roszatom négy, egyenként 1200 megawatt teljesítményű blokkot épít.

*             *             *

„180 fokos fordulat? Az EU Putyin elnöknek szorosabb gazdasági kapcsolatokat ajánl a G20-as csúcstalálkozó után” címmel a portál arról tudósít, hogy miként változott meg hirtelen Brüsszel álláspontja Oroszországgal szemben. A G20-as csúcs után Jean-Claude Juncker bizottsági elnök ezt mondta: „Erőfeszítéseket kell tenni, hogy Oroszországgal gyakorlati kapcsolatokat építsünk ki. Ez nem szexi, de ennek kell lennie a helyzetnek, és nem haladhatunk a korábbi úton”. A csúcs után Juncker levelet is írt Putyinnak, amelyben hangsúlyozta, hogy erősebb gazdasági kapcsolatokat építsenek ki az Európai Unió és a Moszkva által vezetett Eurázsiai Gazdasági Unió között. Márpedig ez gyökeres fordulat a szankciópolitikához képest.

*             *             *

A jövő év elején Oroszország Ukrajna ellen élelmiszer behozatali szankciókat léptet életbe arra válaszul, hogy Ukrajna csatlakozott az Oroszország elleni gazdasági és pénzügyi szankciókhoz, jelentette be az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium.

Folytatás: http://szemle.blogstar.hu/

 

 

 

Megosztás: