A főváros egyik legforgalmasabb közlekedési pontján, a Rákóczi úton buszozók érdekes jelenségnek lehetnek fültanúi az elmúlt hetekben, hónapokban: a Blaha Lujza tér felől a Keleti pályaudvar irányába haladó járatokon a Berzsenyi Dániel utcához érve az utastájékoztató közli az utasokkal, hogy a Huszár utcai megállóba érkeztek.

Berzsenyi Dániel - A BKK által indexre téve
A Budapesti Közlekedési Központ (ez a legújabb neve a díszes társaságnak) egyik csodát a másik után műveli a jobb sorsra érdemes fővárosi utazóközönséggel. Nemrégiben a pestiek számára teljesen idegen, gusztustalan hupikék színűre mázolták az egyes autóbuszjáratok járműveit (a megszokott kék helyett), de hozzá kell szoknunk, sőt "természetes" jelenségnek kell elfogadnunk azt is, hogy például időnként a 86-os autóbuszjárat méregdrágán megvásárolt Volvo buszait nyáron, 25 Celsius-fokos melegben is fűtik. Legutóbb pedig megdöbbenve észleltük, hogy a BKK indexre tette a reformkor talán legnagyobb magyar költőjét, a kemenesaljai Egyházashetyén született Berzsenyi Dánielt.
Zoom
A "Huszár utcai" megálló néhány méterre a Berzsenyi Dániel utca előtt
A budapesti Rákóczi úton a Blaha Lujza tér felől a Keleti pályaudvar irányába haladó négy-öt autóbuszjáraton az utastájékoztató hangosanbeszélő a VIII. kerületi Berzsenyi Dániel utcához érkezve hetek, hónapok óta azt közli az utasokkal, hogy a Huszár utcai megállóba érkeztek. Nem tudjuk, hogy ez az eszement "újítás" még az időközben menesztett Vitézy Dávidnak köszönhető-e, de a busz ablakán kitekintve azt látjuk, hogy a megálló nyolc-tíz méterre a Berzsenyi Dániel utca előtt van, pontosan ott, ahol régen is volt, de akkor még a kemenesaljai költő nevét mondta be az utastájékoztató.
A Berzsenyi Dániel utcához érkezve tehát azt közlik az utasokkal, hogy a Huszár utcai megállóban vannak, miközben a Huszár utca a Rákóczi út túloldalából nyílik, mintegy 150 méterrel a "Huszár utcainak" átkeresztelt buszmegálló mögött (!). Hogy miért van ez így, arra talán a Néphadseregben még a múlt század '70-es éveiben a kiskatonák körében elterjedt mondás adja meg a választ: "Az egyenruha nem tűri az észt".
Hering J. - Kuruc.info