"Bort iszik és vizet prédikál" - nem felel meg a törvénynek a KEK főosztályvezetője, dr. Csatári László aláírása. Érvényes-e egyáltalán a jogilag is abszurd körlevele?
Abszurdisztán - Jupiter és kisökör?
Csak a jéghegy csúcsa az ukrán és orosz maffia által üzelmeltetett állampolgárság-üzlet, melynek kapcsán ipari mennyiségű hatósági igazolvány (személyi, útlevél stb.) előállítása során alkalmaztak hamis, törvénytelen aláírásokat. Ezek úgy tűnik, nem keltették fel a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának érdeklődését és jelenleg az Okmányfelügyeleti Főosztály vezetője, dr. Csatári László legnagyobb gondja, hogy - ténylegesen és valóságosan - magyar emberek a törvény szerint, magyar nemzeti írással írják alá a nevüket.

Napvilágra került az a dr. Csatári László által "jegyzett" tájékoztató is, amelyre hivatkozva szeptember eleje óta az ország több okmányirodájában megtagadták a rovásaláírásos kérelmeknek még az átvételét is, és sok beszámoló szerint - szintén nem jogszabályszerűen - jegyzőkönyvet sem hajlandóak felvenni az eljárásról.
Az "Ügyintézési kisokos"-ban már részletesen tárgyaltuk a vonatkozó törvényeket, most csak az aláírást meghatározó jogszabályi részre hívjuk fel ismét a figyelmet. A mindent eldöntő egyetlen mondat annak fényében különösen érdekes, hogy dr. Csatári László aláírása köszönőviszonyban sincs a törvénnyel...
Dr. Csatári László aláírása - a tövényi előírástól fényévnyi távolságban 
Felveti az alkalmasság kérdését is az eset, ugyanis a KEKKH Okmányfelügyeleti Főosztályának vezetője a polgárokon számonkért jogszabályt saját maga sem tartja be. Ugyanis a 1992. évi LXVI. (hatvanhatodik) törvényben a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról (a törvény teljes szövege ITT)az (Értelmező rendelkezések) 5. § paragrafus (13) bekezdése szerint az aláírás meghatározása a következő:
5. § (13) A polgár aláírása: születési vagy házassági családi és utónevének az általa használt és elismert írásképe.
Ezzel szemben dr. Csatári László "kézjegye" 4 kanyarulat által megtört, 5 enyhén görbe vonalból áll. Ez a "gubancocska" ugyan megfelel a 3/2012. számú PJE-határozatnak, miszerint az olvashatóság nem feltétele az érvényességnek, de írásszakértő legyen a talpán aki megfejti, hogy az a Csatári, a László vagy csak a dr. akart volna lenni, ha elkészült volna.
Ahhoz viszont sem írásszakértőnek, sem grafológusnak nem kell lenni, hogy kizárjuk azt a lehetőséget, hogy 5 enyhén ívelt vonallal sikerült a főosztályvezetőnek a dr. Csatári László név összesen 15 karakterét (plusz a pont a dr. után) leírnia.
Tehát nem felel meg a fenti törvényben leírt feltételeknek!
Továbbá az Csatári által szintén hivatkozott Nemzeti alaptanterv kiadásáról, bevezetéséről és alkalmazásáról szóló 110/2012. (VI. 4.) kormányrendelet szerinti meghatározásnak sem, ahol is az "írás egy jelrendszer, melynek elemei az írott kis- és nagybetük, betűkapcsolás, írásjelek". Bár teljesen irreleváns, de szívesen meghallgatjuk akár a Magyar Tudományos Akadémia állásfoglalását is.
Mindezek után a legkézenfekvőbb magyarázatot az aláírására a Rovás Infó olvasójának asszociációs képességekkel is megáldott óvodáskorú gyermeke adta, aki szerint ez tulajdonképpen egy rajz: "pont olyan, mint egy görcsölő giliszta... "

Érvénytelen aláírás - érvénytelen hivatali levél?
További gyakorlati kérdéseket vet fel tehát dr. Csatári László aláírása. Vajon ez szerepel-e a személyi igazolványában is? Mert ha igen, akkor sajnos az sem felel meg a törvényi feltételeknek. Így ebben az esetben keresni kell az ismerősök között egy KEK-dolgozót, hátha el tud intézni egy korai időpontot valamelyik okmányirodában az igazolványcserére.
Ha viszont nem ez az aláírás van dr. Csatári László személyi igazolványában, akkor további tövényi tényállás is felmerülhet... De mindenek előtt az általa a járási és kerületi hivatalvezető asszonyok és urak részére küldött tájékoztatójának érvényessége (valódisága) erősen kérdéses.
(Rovás Infó)
Kapcsolódó: