eur:
407.25
usd:
353
bux:
0
2025. április 22. kedd Csilla, Noémi
Kós Hubert a férfi 200 méteres hátúszás előfutamában az úszók rövidpályás világbajnokságán a Duna Arénában 2024. december 15-én.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

Sós Csaba: olimpiai és világbajnokok úsznak Kaposváron, Kós Hubert, a magyar káprázat is hazatér

Kós Hubert vezetésével remekeltek a magyar úszók az amerikai egyetemi bajnokságon. Az olimpiai bajnok a jövő héten már Kaposváron, a nagymedencés országos bajnokságon száll vízbe. Az InfoRádió a tengerentúlon készülő és eddig ott is versenyző úszóról is kérdezte Sós Csaba úszókapitányt.

Reménykedett Sós Csaba, a magyar úszók szövetségi kapitánya, hogy az Egyesült Államokban készülő magyar úszók jó formát mutatnak az amerikai egyetemi bajnokságon, de ami történt, az „túlontúl nagy siker” – utalt Kós Hubert, Sárkány Zalán és Ábrahám Minna győzelmeire.

Sárkány Zalánnal kapcsolatban arra tért ki, hogy az 1650 yardos (kvázi 1500 méteres) gyorsúszásban címet védett, 2024 végén rövidpályás világbajnok volt Budapesten, esetében tehát már nem lehet „kicsúszott eredményekről” beszélni.

Az ”olimpiai bajnokhoz méltó” versenyzést bemutató Kós Hubert és a szintén kiválót nyújtó Ábrahám Minna mellett azonban rámutatott egy negyedik magyarra is. „Talán kevesen vették észre: egy Török Dominik Márk nevű kiváló vegyesúszónk is nagyszerűen halad előre, és ő is döntőt úszott, talán az ötödik helyen végzett” – fejtegette.

Kós Hubert a teljes sorozat legjobbja volt, a Texas Egyetem és Bob Bowman csapata az ő vezérletével tudott győzni, még Léon Marchand távollétében is. Sós Csaba szerint Kós Hubert volt az egész viadal férfi „MVP-je”.

Bár a mezőny szerinte „szinte erősebb volt, mint egy olimpiai”, nagyon nehéz „európai medencés” időeredményekre konvertálni a született időket, mivel 25 yardos medencében úsztak a versenyzők, ami 23 méter körüli medencehosszt jelent, amiben 10 méterig úszhatnak a víz alatt, majd feljőve hosszonként 8 méter tempózás jön. Vagyis: 200 méteren sincs több, mint 60-70 méter úszás – szemben az 50 méteres medence 140 méterével –, ami azt jelenti: aki ott jól teljesít, jó a fordulója, az úszástudás a rövid medencében nem jön ki annyira.

Sós Csaba megerősítette, hogy Kós Hubert a jövő héten hazatér az úszók országos bajnokságára, és ott már 50 méteresben kell megmutatnia, hol tart most. Az átállás így duplán nehéz lesz Kós Hubertnek, de ez „hagyományosan így van” a sokat utazóknak a rövid és a hosszú medencés szezon között, egy pár verseny még azért kell, amíg Kós Hubert is kiugró időt úszik.

Kaposvár – világsztárokkal

Kós a magyar bajnokságon a BVSC színeiben ugrik majd medencébe, és mindenki láthatja majd, mennyire szeret versenyezni az olimpiai bajnok, kihívásként is tekint a hazai országos bajnokságra.

Az április 9. és 12. között sorra kerülő úszó országos bajnokság egyébként is kemény mezőnyt vonultat fel: olimpiai és világbajnok, vb-érmes sportoló is látható majd Sós Csaba várakozásai szerint, mivel Sárkány Zalán és Ábrahám Minna is hazajön, mellettük Pádár Nikolett, Ugrai Panna, Molnár Dóra is villoghat, nem is említve Rasovszky Kristófot, Betlehem Dávidot, Németh Nándort vagy a meglepetés-Európa-bajnok Senánszky Petrát és a fiatalokat, például a nyírbátori Antal Dávidot, akit az „új Miláknak” is kikiáltottak már.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bejelentették, mi okozta Ferenc pápa halálát
hivatalos

Bejelentették, mi okozta Ferenc pápa halálát

A Vatikáni Sajtóiroda hétfő este közölte, hogy Ferenc pápa agyvérzés és szívelégtelenség következtében hunyt el. A katolikus egyházfő hétfő reggel halt meg, alig egy nappal azután, hogy húsvétvasárnap még a Szent Péter téren köszöntötte a híveket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.22. kedd, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója
Trump kemény üzenete után zuhantak megint a tőzsdék

Trump kemény üzenete után zuhantak megint a tőzsdék

Donald Trump elnök pénteken újabb támadásokat intézett Jerome Powell jegybankelnök ellen, ez pedig aggodalmat keltett a befektetők körében a központi bank függetlenségével kapcsolatban, így ma jelentősen megütötték az amerikai tőzsdéket. Eközben új történelmi csúcsra került az arany árfolyama, az olajár viszont beesett az amerikai-iráni tárgyalások előrehaladásának hírére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×