Az autizmus világnapjaOdafigyeléssel lehet jobb

2025. április 3., csütörtök, Közélet

Kék színű léggömbök repdestek tegnap Sepsiszentgyörgy főterén, több civil szervezet fogott össze, hogy az Autizmus sétája rendezvényen felhívják a figyelmet arra, az autizmus nem korlát, hanem egy más perspektíva, nem leküzdendő akadály, hanem egy különleges látásmód, tele értékekkel és egyediséggel.

  • Autizmus sétája Sepsiszentgyörgyön. Fotó: Albert Levente
    Autizmus sétája Sepsiszentgyörgyön. Fotó: Albert Levente

A szervezők szándéka az volt, hogy ez a nap az egymás iránti szeretetről, elfogadásról és nyitottságról szóljon. Hitük szerint nem az autizmussal élő embereknek kell beilleszkedniük a világba, hanem nekünk kell olyan társadalmat teremtenünk, amelyben mindenki otthon érezheti magát, ahol az elfogadás nem kivétel, hanem természetes alapelv. (-kas)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Please log into this webpage.
Szavazás
Ön kire szavaz az elnökválasztás első fordulójában?




eredmények
szavazatok száma 0
szavazógép
2025-04-03: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Egészségügyi központ a régi óvoda helyén (Uzon)

Egészségügyi rendeltetést szán az önkormányzat az Uzon központjában található volt óvodaépületnek, melyet az országos helyreállítási tervből (PNRR) származó finanszírozással alakítanak át. A részletekről Bordás Enikő polgármester számolt be lapunk érdeklődésére.
2025-04-03: Közélet - Bartos Lóránt:

Újított a hulladékgazdálkodási vállalat (Kézdivásárhely)

Újítást vezetett be a hulladékgazdálkodással foglalkozó Gosp-Com Kft., ezentúl telefonos üzenetben is értesíti ügyfeleit a számlázással kapcsolatos tudnivalókról. A rendszert tegnap élesítették.