Az egyik dekrétum elismeri a 2018-ban boldoggá avatott Kármelhegyi Mária szerzetesnővér, világi nevén Carmen Elena Rendíles Martínez, a Jézus Szolgálólányai Kongregáció alapítójának tulajdonított csodát. Mária nővér 1903-ban született a venezuelai Caracasban, és 1977-ben ugyanott halt meg. Ő lesz Venezuela első női szentje.
Egy másik dekrétum elismeri az Isten szolgája Carmelo De Palma olasz egyházmegyés pap közbenjárásának tulajdonított csodát. Az 1876-ban Bariban született Carmelo atya a bencés lelkiség jegyében irányított különféle szerzetesnővéri közösségeket, és maradt mindvégig a kiengesztelődés szentségének apostola, akit kortársai a „gyóntatószék hősének” neveztek.
Ferenc pápa elismerte az Isten szolgája Yosef Antonio Maria Ibiapina egyházmegyés pap közbenjárásának tulajdonított csodát. Ő a brazíliai Sobralban született 1806-ban, és élete első felében ügyvédként az afrikai rabszolgák és a szegények jogaiért küzdött. 46 éves korában pappá szentelték. Fáradhatatlanul gondozta a kolerában szenvedő betegeket.
A Szentatya a Szenttéavatási Ügyek Dikasztériumának bíboros és püspök tagjai rendes ülésének kedvező szavazatai után döntött két boldog szentté avatásáról, akiknek ügye más boldogokéval együtt kerül majd a következő konzisztórium elé.
Az egyikük a törökországi Mardin örmény katolikus érseke, Ignatius Choukrallah Maloyanaki az örmény népirtás során, 1915. június 11-én szenvedett vértanúhalált, miután június 3-án, Úrnapján 13 paptársával és 600 örmény katolikus hívővel együtt letartóztatták. Mivel hitüket nem tagadták meg, kivégezték őket. Maloyan érseket II. János Pál pápa avatta boldoggá 2001-ben.
A másik Boldog Peter To Rot, aki Pápua Új-Guinea első szentje lesz. A második világháború idején világi hitoktatóként dolgozott, ám a hódító japánok börtönbe zárták, és végül hite miatt megmérgezték. II. János Pál pápa avatta boldoggá 1995-ben, Port Moresbyben tett apostoli látogatása során.
Forrás és fotó: Vatikáni Rádió
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria