eur:
407.54
usd:
358.09
bux:
86613.1
2025. április 16. szerda Csongor

Változások a METU akadémiai vezetésében

2025. április 1-jétől a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) új vezetőkkel folytatja fejlődését: a sikeres pályázat eredményeként a rektori posztot Kucsera Tamás Gergely tölti be, míg a Művészeti és Kreatívipari Kar dékáni feladatait Megyeri Gábor látja el.

Kucsera Tamás Gergely a filozófiatudományok és politikatudományok doktora, a művészettudomány területén habilitált egyetemi tanár, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. Széleskörű tudományos és felsővezetői tapasztalattal rendelkezik, kutatási területei közé tartozik többek között a művészetelmélet, eszmetörténet, kultúrpolitika. Oktatói pályafutása során számos hazai és nemzetközi felsőoktatási intézményben tanított, jelenleg is professzorként oktat több egyetemen. A METU-nak 2022 óta munkatársa, kezdetben kutatóprofesszorként, majd egyetemi tanárként. Korábban több meghatározó intézményben töltött be vezetői pozíciót, többek között a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára volt egy évtizedig, korábban a Magyar Tudományos Akadémia elnöki főtanácsadójaként dolgozott. Emellett a Valóság című tudományos folyóirat főszerkesztője, valamint a Nemzeti Filmintézet dokumentumfilmes bírálóbizottságának elnöke.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy hazánk legnagyobb magánegyetemének akadémiai vezetését irányíthatom. Határozott célom, hogy a nemzetközi- és a hazai piacon is egyedülálló gyakorlatorientált szemléletet továbbfejlesztve a Budapesti Metropolitan Egyetem Közép-Európában is meghatározó felsőoktatási intézménnyé váljon” – mondta Kucsera Tamás Gergely.

A Művészeti és Kreatívipari Kar dékáni feladatait Megyeri Gábor formatervezőművész, oktató és designelméleti kutató látja el, aki a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME) szerzett mesterdiplomát, majd a Budapesti Corvinus Egyetemen védte meg doktori fokozatát marketing és designkommunikáció területén. Közel két évtizede aktív szereplője a hazai kreatíviparnak és a művészeti felsőoktatásnak. 2018 óta tanít felsőoktatásban, a METU-n szakvezetőként és általános, oktatásért és minőségbiztosításért felelős dékánhelyettesként is tevékenykedett, kulcsszerepet játszva egyebek mellett a formatervező képzések megújításában. Számos hazai és nemzetközi kiállításon vett részt, többek között Bázelben, Genfben és Milánóban mutatták be munkáit. Kutatási területei közé tartozik az analóg értékek interpretációja a digitális világban, az innovatív és kísérleti termékfejlesztés, a jövőkutatás, valamint a művészet és tudomány kombinálása.

A Budapesti Metropolitan Egyetem vezetősége köszönetét fejezte ki a leköszönő rektornak, Kocziszky Györgynek, aki 2023. október 1-jétől töltötte be a rektori pozíciót, valamint Csizmadi Péternek, aki 2020. május 21-től látta el a Művészeti és Kreatívipari Kar dékáni feladatait.

Címlapról ajánljuk
Camavinga este nem játszhat az Arsenal ellen, mégis ő a Real Madrid kabalája

Camavinga este nem játszhat az Arsenal ellen, mégis ő a Real Madrid kabalája

Eduardo Camavinga szerezte az Alavés elleni, szombati bajnoki mérkőzésen a Real Madrid gólját. Ez nagyszerű előjel – vélték a madridisták, egyáltalán nem az Arsenal elleni szerdai visszavágótól egyébként eltiltott francia középpályás formájára utalva. A címvédő 21 órától háromgólos hátrányból, 0-3-ról kezd az Arsenal ellen a Bernabéuban. Hívei minden apró biztató jelbe belekapaszkodnak.

Palócz Éva: a magyar gazdaság is megszenvedi a globális vámháborút

Donald Trump vámháborúja felforgatta a világgazdaságot, lépéskényszerbe hozva üzletembereket és gazdaságpolitikusokat egyaránt – mondta Palócz Éva az InfoRádió Aréna című műsorában. A Kopint-Tárki vezérigazgatója szerint a piacokat soha nem látott mértékű bizonytalanság uralja, az amerikai vámok és a geopolitikai feszültségek hatására Európában és Magyarországon is lassul a növekedés, miközben a magyar gazdaság számára az uniós források hiánya és a forint tartós gyengülése is komoly kihívást jelent.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.16. szerda, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Zuhan az Nvidia - Érdemes most beszállni?

Zuhan az Nvidia - Érdemes most beszállni?

Nagy mínuszban nyitott szerdán az Nvidia, miután kiderült, hogy a vállalat nem figyelmeztette időben kínai partnereit az Egyesült Államok által alkalmazott új exportszabályokra, melyek miatt a vállalat több milliárd dolláros bevételtől eshet el. Megnéztük, hogy mit gondolnak most az elemzők a papírról, és azzal is foglalkoztunk, hogy érdemes lehet-e beszállni a mostani esést követően. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×