eur:
400.19
usd:
366.66
bux:
89731.32
2025. április 3. csütörtök Buda, Richárd

Magyar innovátor a világ egyik legrangosabb rendezvényipari díjának zsűrijében

Botond Szabolcs, a Visual Europe Group alapító-vezérigazgatója csatlakozik az Eventex Awards 2025 szakmai testületéhez, hogy segítse a nemzetközi eseményipar legkiemelkedőbb projektjeinek értékelését.

A nagyszabású események ma már elképzelhetetlenek látványos technológiai megoldások nélkül. A rendezvényipar folyamatosan fejlődik, és az innováció egyre izgalmasabb lehetőségeket teremt. Botond Szabolcs, a Visual Europe Group alapító-vezérigazgatója, meghatározó szereplője ennek a változásnak. Új generációs audiovizuális technológiákkal, drónshow-kkal és virtuális produkciós eszközökkel új utakat nyitott a szakmában. Most pedig az Eventex Awards 2025 zsűritagjaként a világ legizgalmasabb projektjeinek értékelésében vesz részt.

Az Eventex Awards a rendezvényszervezés és az élményalapú marketing egyik legismertebb és elismertebb nemzetközi kitüntetése, amely 2009-es alapítása óta a kreativitás, az innováció és a hatékonyság kiemelkedő példáit díjazza. A tizenötödik kiírás zsűrijébe hat kontinens 41 országának szaktekintélyei kaptak meghívást, köztük Botond Szabolcs, aki Magyarországon az elsők között kezdte alkalmazni a legmodernebb technológiai megoldásokat a rendezvényiparban. Az általa vezetett Visual Europe Group egyik legjelentősebb innovációja a drónokkal megkomponált fényshow, amely nemcsak látványos, hanem fenntartható alternatívát is kínál a hagyományos tűzijátékok helyett. Ez a műfaj mára rangos események elmaradhatatlan része lett, legyen szó állami ünnepségekről vagy grandiózus vállalati rendezvényekről.

Úttörő szerepe itt nem ér véget: a United Illusions vezérigazgatójaként Közép-Európa egyik legmodernebb virtuális produkciós terét hozta létre. A világon is ritkaságszámba menő ARRI-tanúsítvánnyal rendelkező stúdió a legkorszerűbb LED-fal technológiával forradalmasítja a filmkészítést, lehetővé téve, hogy a filmkészítők és reklámipari szereplők fizikai korlátok nélkül alkothassanak lenyűgöző vizuális világokat.

Emellett kiemelt figyelmet fordít a jövő szakembereinek képzésére. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatóinak mentorálásával, valamint szakmai együttműködéseken és technológiai projekteken keresztül segíti az oktatás és az iparág összekapcsolását. Célja, hogy a következő generáció naprakész tudással és valós karrierlehetőségekkel indulhasson el a szakmában.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Szlovákiában már rabokat is bevetnek a száj- és körömfájás elleni küzdelemben

Szlovákiában miközben a hatóságok a járvány terjedésének megállításán dolgoznak, egyre több álhír jelenik meg a közösségi médiában, ami megnehezíti az intézkedések betartatását. A Szlovákiai Tejtermelők Szövetsége szerint a száj- és körömfájás miatt az idei tejtermelés hét százalékkal csökkenhet északi szomszédunknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.03. csütörtök, 18:00
Sótonyi Péter
az Állatorvostudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×