eur:
402.27
usd:
371.9
bux:
91415.63
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Facebook

Medveriasztás Magyarországon: a szakemberek is óvatosságra intenek

Már szakemberek is megerősítették azt az információt, miszerint valóban medve járhat a Mátrában.

Még február elején röppent fel a hír, hogy barnamedve támadt vadászokra Ózd térségében. Az eset komoly riadalmat keltett a környék lakóiban. A vizsgálatok során a szakemberek valóban kutattak a barnamedve jelenlétére utaló jelek után, ám konkrét bizonyítékot – például lábnyomot, szőrcsomót vagy friss ürüléket – nem találtak.

Közben a Magyar Országos Medvefigyelő Facebook-oldalán újabb bejegyzés látott napvilágot. A poszt szerint Mátrakeresztes környékén ismét medve jelenlétére utaló nyomokat találtak. A fényképeket február 22-én, szombaton dél körül készítette egy természetjáró, aki azonnal értesítette az oldalt. A képeken látható friss nyomok alátámaszthatják a medve jelenlétét a környéken – írja a Pénzcentrum.

Csütörtökön is érkezett bejelentés a Facebook-oldalra: Varga Ádám nevű követőjük jelezte, hogy medvét látott a környéken. Akkor azonban bizonyíték hiányában nem tették közzé az információt. A friss nyomok valóban igazolhatják a medve jelenlétét.

A szakemberek továbbra is kérik a lakosságot, hogy amennyiben bárki medvére utaló jeleket lát, vagy magát az állatot észleli, azonnal jelezze a nemzeti parknak vagy a Medvefigyelő oldalának. Fontos, hogy ilyen helyzetekben senki ne próbáljon meg közelebb menni a medvéhez, hanem őrizze meg a nyugalmát, és biztonságos távolságból figyelje meg az állatot.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×