Orbán Viktor közösségi oldalán tisztázta a március 15-i beszédében elhangozott részletet, amelyben „poloskák átteleléséről” beszélt. Világossá tette, hogy kijelentése Magyar Péterre vonatkozott.
A miniszterelnök március 15-i beszéde után az ellenzéki sajtó több helyen is azt állította, hogy a kormányfő ezzel az ellenzéki szavazótáborra utalhatott.
A Nézőpont Intézet vezetője, Mráz Ágoston Sámuel műbalhénak nevezte a tiltakozást, mondván, hogy a magyar politikai diskurzus gyakran kemény és provokatív nyelvezetet használ. Hangsúlyozta, hogy Magyar Péter is hasonlóan éles kritikákat fogalmazott meg, amikor a kormány vezetőit „zsírporos nyaloncoknak” nevezte, anélkül, hogy ezt bármely baloldali értelmiségi elítélte volna – idézte a Mandiner.
bookline
Orbán Viktor végül hétfőn Facebook-oldalán egy rövid poszttal vetett véget a találgatásoknak: „Miért poloska? Mert lehallgatta a feleségét. Ha nem hallgatta volna le, nem hívnák így” – írta, egyértelműen Magyar Péterre utalva.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.